Відеомаркетинг. Ролик Nesсafe. Моменти, котрі важливі
Кажуть, що відеореклама – це дороге задоволення. І не всі компанії вбачають сенс у тому, щоб направляти частину маркетингового бюджету саме на відео. Мовляв, можна зняти на той самий смартфон і запустити у соцмережі: і дешевше, і швидше. Так, і такі відео теж можуть бути. Звісна річ, якщо розуміти для чого.
Будь який маркетинговий хід – має бути зрозумілим, та прозорим.
Показник, котрий наглядно демонструє чи був такий крок доречним – це ріст продажів того, що рекламували у відео.
Найкраще працюють відео, котрі враховують наступні показники:
- Історія, що захоплює (важливо щоб потенційний клієнт не «відвалився» на перших 3-4 секундах перегляду, щоб «зацепився» і додивився до кінця;
- Емоція. Важливо щоб глядач – емоційно прив’язався до того що рекламується. І щоб коли у нього виникала певна емоція- у свідомості з’являвся образ того що він бачив у відео рекламі;
- Призив до дії. Так, припустимо, що глядач додивився до кінця. Що він має зробити подальшим кроком – куди його слід направити?
На перший погляд, відео реклама Nesсafe – це якраз приклад того, що всі три елементи влучно витримані. Є і емоції, і призив до дії, і, звісно, історія.
Рекламують каву не прямо в лоб, а прив’язують торгову марку до певних подій у житті. А саме — до тих людей, котрі нам зустрічаються на нашому життєвому шляху. До певних життєвих цінностей.
Починається відео Nesсafe з цифри, котра відразу приковує увагу до екрану. 80 000 людей зустрічається на шляху кожної людини, що живе у цьому світі. А далі йде живий розклад – скільки саме людей з 80 тисяч, знають як саме звуть героя. Щоразу як у кадрі лунає запитання головного героя – кількість людей, що й справді його знають– залишається невелика. І суть цього півтори хвилинного ролику зводиться до того, що слід бути ближчими до тих людей котрі для нас мають значення.
Ніде у відео не було сказано про класний запах чи смак кави, чи інші певні признаки, що зазвичай рекламуються. Ні, у відео акцентується увага на емоціях та певних життєвих цінностях.
Характеристики ролику:
– яку рису підкреслив відеоролик: турбота, уважність, чуйність;
– чи був використаний сценарій: так;
– чи є привід скористуватись продукцією: так;
– чи є цільова аудиторія: так, чоловіки і жінки 30+;
– що саме рекламують в ролику: товар, бренд;
– порівняння з конкурентами: ні, не порівнюють, навпаки акцентують увагу, що кава Nesсafe саме для моментів, котрі важливі;
– основна розповідь: про життєві цінності;
– по відчуттям (затягнуте рекламне відео): ні, дивиться як фільм;
– чи надуманий ролик: ні, за основу взята статистика;
– Визиває довіру: так;
Чи виросли продажі кави саме бренду Nesсafe – без статистики сказати майже не можливо. Але, позицію бренда на ринку це відео таки закріпило.
Після того як я переглянула це рекламне відео Nesсafe я згадала певних людей з котрими давно не пила каву, тобто не бачилась.
По собі можу сказати – що відео таки працює. Не впевнена, що я буду пити саме каву Nesсafe. Але однозначно, при плануванні зустрічі «на каву» з близькими для мене людьми буду згадувати саме це відео. Бо життя як сцена – що вірно вказано у відео.
Катерина Дьяченко,
спеціально для SEEDs.org.ua
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!