Від чого залежить смак помідорів? Забудьте про кислі та несмачні томати!
Кислі або водянисті на смак томати навряд чи потішать садівника-городника. Іноді той самий сорт залежно від ділянки може поводитися по-різному. У таких випадках можна звинувачувати у всьому погодні умови або задуматися про похибки в агротехніці. Що ж насправді впливає на смак томатів?
На смакові якості необхідно звертати увагу ще під час купівлі насіння. Генетика у цій справі грає важливу роль. Краще заздалегідь ознайомитись із сортами. Обрати насіння овочів можна за посиланням: https://vesnodar.com.ua/semena-ovoschey. Там є детальні описи до усіх позицій.
Оптимальний режим поливу
Ранній збір томатів – одна з найпоширеніших причин підвищеної кислотності плодів. Помідори повинні максимально довго висіти на кистях. У цей період багато городників радять не поливати томати. Хоча повністю виключати зволоження ґрунту не варто.
Томати на 90-95% складаються з води. Коренева система, як правило, не встигає сильно розростатися, і волога в глибоких шарах ґрунту їй практично недоступна. А без води не засвоюються й елементи живлення.
При поливі слід дотримуватися золотої середини – проводити помірне зволоження ґрунту. Бажано після збирання дозрілих плодів. При надмірній кількості води в цей період помідори виходять водянистими та несмачними.
Стригти чи не стригти?
Під час дозрівання томатів городники часто захоплюються стрижкою рослин. Цілком видаляти листя томатів не потрібно. Стрес, викликаний втратою великої кількості зеленої маси, підштовхує рослини швидше залишити потомство (родити). Але найчастіше відбувається це за рахунок втрати смакових якостей.
Листя живить рослини. Томати при дефіциті харчування виростають несмачними. Листя можна вкоротити і тим самим трохи відкрити плоди. Але повністю їх можна видаляти, тільки коли кисть над ними вже дозріла.
Підживлення під контролем
З нестачею поживних елементів помідори нерідко зустрічаються і при посадці на ділянки з кислим ґрунтом, що ускладнює їх засвоюваність.
Досвідчені городники знають, що на вулиці помідори виростають смачнішими, ніж у теплиці. Найчастіше це пов’язано з тим, що рослини у відкритому ґрунті знаходяться на відкритому сонці.
Надлишок азоту провокує як жирування томатів, а й призводить до того, що сформовані плоди виростають несмачними. Під час плодоношення важливо наситити рослини калієм, підгодовуючи їх кожні 10-14 днів.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!