Ветеран з Вінниччини перетворив хобі у бізнес, – розвиває власне тепличне господарство

0 491

Василь Бобрик, учитель математики з 25-річним стажем з Вінниччини, започаткував власний бізнес і тепер вирощує овочі. Допоміг здійснити задумане конкурс «Підтримка мікропідприємництва ветеранів та їх родин: від ідеї до реалізації на Вінниччині», пише SEEDS

Василь у 2022 році долучився до підрозділу територіальної оборони. Тож півтора року був у війську, брав участь у боях. Після важких подій у Бахмуті  повернувся до педагогічної діяльності, отримавши відстрочку.

Читайте також: Переселенець відкрив на грантові гроші у Запоріжжі акваферму з вирощування сомів

«У вчителя, як відомо, є три причини працювати в школі. Це червень, липень і серпень. Я маю хобі – сад, разом з батьками займалися садівництвом на дачі. Але серйозно почав розглядати вирощування агрокультур, вже як з’явилися свої діти, коли побачив, що вирощені власними руками овочі й фрукти – набагато корисніші та смачніші.

Мою продукцію оцінили знайомі та почали замовляти  персики, виноград. Так дійшов до овочів – огірки навчився вирощувати кращі, ніж у батьків росли. У 2015 році вперше зробив крапельний полив. Тоді, хоч я й пішов до війська, завдяки цій системі вродило все», – розповів Василь Бобрик Vinnitsa.info.

Зараз у господаря є три теплиці загальною площею понад 150 м2. У теплицях Василь вирощує кілька сортів огірків, томатів, перцю, редису, а ще салат, кріп, петрушку та цибулю на перо. Планує після кількох років сконцентруватися на найбільш прибуткових видах овочів та зелені.



«Спочатку планував теплицю з підігрівом, щоб збільшити кількість днів у році, коли можна вирощувати культури. Наприклад, з лютого — по листопад. Від початку в грантовій заявці половина коштів була закладена на саму теплицю, решта – на інфрачервоне опалення.

Та після ворожих обстрілів енергетичної інфраструктури переживав, що можуть виникнути перебої з електроенергією, тож в останній момент переписав заявку – збільшив на два метри довжину теплиці та зменшив кількість панелей обігрівачів. Якщо все піде за планом, хочу встановити сонячні панелі, які й дадуть змогу бути енергонезалежним», – каже Василь.

Частину врожаю забирають колеги вчителі та постійні клієнти, інша – йде на ринок. Іноді Василь Бобрик фотографує зібраний урожай і розсилає фото в магазини, звідти приходять повідомлення, скільки овочів можуть узяти. Такий підхід не дуже подобається, адже забагато часу йде на логістику.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!