Вчені встановили вплив споживання лохини та чорниці на роботу мозку людини

0 1 838

Вчені вважають, що діти повинні їсти більше дикоростучої чорниці. Нове дослідження показало, що у дітей, які регулярно споживають чорницю, швидкість реакції підвищується на 10 відсотків. Україна є однією з провідних країн-експортерів дикоростучої чорниці в світі, причому значна її частина – це ягода з сертифікатом «органік».

Дослідники з Університету Редінга в Англії зосередилися на зв’язку між чорницею і її впливом на мозок. Вони обстежили 21 учня початкової школи, чий вік складав від 7 до 10 років протягом приблизно трьох тижнів.

Щоб почати дослідження, дослідники дали пацієнтам напій, що містить або високу дозу дикої чорниці (близько 30 г або близько 1,75 чашки), низьку дозу (близько 15 г або близько 3/4 чашки) або плацебо. До цього вони перевіряли когнітивні здібності учасників за допомогою серії тестів, які перевіряють їх пам’ять і увагу. Тести включали перегляд діапазону стрілок на екрані і натискання клавіші, відповідної напрямку центральної стрілки. При цьому тести постійно ускладнювали.
Клер Вільямс, провідний автор дослідження і професор Університету Редінга, пояснила, що вони використовували чорницю, тому що ягоди цієї культури багаті флавоноїдами. Ці сполуки, як відомо, покращують функції мозку дорослих. За словами Вільямса, це повністю контрольоване подвійне сліпе дослідження є першим, в якому оцінюється вплив флавоноїдів на когнітивні здібності у дітей.

«Вони пов’язані з цілим рядом корисних для здоров’я властивостей, включаючи антиоксидантні та протизапальні ефекти, і наші останні результати продовжують показувати, що існує корисний когнітивний ефект споживання фруктів і овочів, чаю, кави і навіть темного шоколаду, які містять флавоноїди», – сказала вона .
У той же час, експерт EastFruit Катерина Звєрєва зазначає, що культурна лохина – найближчий родич дикоростучої чорниці, містить в два рази більше флавоноїдів. Таким чином, лохина не менше корисна для здоров’я. Адже флавоноїди, крім поліпшення функції мозку, також сприяють зміцненню судин, знижують рівень шкідливого холестерину і захищають від раку. А ось антоціанів, які підтримують хороший зір, більше в дикоростучої чорниці.

Крім того, Вільямс сказав в прес-релізі, що початкова школа є важливим етапом в утворенні і соціальному розвитку дитини. Вона сказала, що результати переконливо показують, що споживання продуктів, багатих на флавоноїди, таких як дика чорниця і лохина, може допомогти в більш успішному навчанні дітей.

Користь чорниці для здоров’я людей:

Підтримує здоров’я мозку – дослідження показують, що чорниця може поліпшити моторні навички, повернути назад короткочасну втрату пам’яті, захистити від хвороби Альцгеймера і погіршення пам’яті, перешкоджати втраті когнітивної функції і зменшити депресію у людей похилого віку.

Зупиняє ріст раку – дослідження показало, що чорниця може зупинити зростання потрійного негативного раку молочної залози (TNBC), форми раку молочної залози, яка особливо агресивна і важка для лікування.

Покращує здоров’я серця – дикоросла чорниця має антиоксидантні та протизапальні властивості, які можуть допомогти захистити серце. Дослідження показують, що ягоди знижують ризик серцево-судинних захворювань, знижують рівень холестерину і артеріальний тиск, запобігають інсульту і зменшують окислювальний стрес.

Знижує ризик діабету. Згідно з дослідженням, щоденне вживання чорниці допомагає знизити ризик розвитку діабету 2 типу.

Покращує здоров’я кишківнику – дослідження на тваринах показало, що дика чорниця підтримує здоров’я травлення, збільшуючи кількість корисних кишкових бактерій.
Пригнічує метаболічний синдром. Метаболічний синдром включає високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину, абдомінальне ожиріння і порушення толерантності до глюкози, що може привести до діабету і серцево-судинних захворювань. Дослідження показало, що фітохімічні речовини в чорниці допомагають зменшити гіперглікемію, стан, пов’язаний з метаболічним синдромом.

SEEDS.org.ua за матеріалами AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!