Вчені створили живі меблі з грибів, вирощених на кавовій гущі та рисовому лушпинні

0 480

Китайська дизайнерська студія NONGZAO представила інноваційний проект під назвою CONSUMER, який досліджує можливість використання міцелію та сільськогосподарських відходів для створення побутових предметів,  пише SEEDS

Ідея проєкту полягає в тому, щоб надати нове життя відходам та переосмислити підхід до виробництва предметів повсякденного вжитку, надаючи їм унікальні естетичні форми та забезпечуючи їхню повну біорозкладність.

Читайте також: Вчені знайшли нові рослини, які можуть замінити какао і стати більш кліматостійкими

Дизайнери студії почали з того, що використали звичайні пластикові стільці, крісла та світильники як форми для вирощування міцелію у вигляді цих предметів, пише vegconomist.

Міцелій вирощували на кавовій гущі, багатій на цулюлозу та лігнін, та рисовому лушпинні. Кожен виріб отримав унікальну, органічну форму – залежно від особливостей росту міцелію.



Автори проєкту також акцентують, що “процес вирощування нових побутових виробів допомагає поглинає вуглець, знижуючи рівень CO2 в атмосфері”.

NONGZAO демонструє потенційне рішення для заміни пластику шляхом використання неймовірної універсальності міцелію. Але насправді до нього приглядаються чимало стартапів. Окрім пластику, вони шукають рішення для використання міцелію як заміни шкірі та нафтохімічним матеріалам.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!