Вчені створили порошок, який очищає воду від кишкової палички за одну хвилину

0 332

Неймовірні новини світу: вчені зі Стенфордського університету розробили дешевий метод очищення води за допомогою порошку та сонячного світла. Існуючі технології очищення води за допомогою хімічних речовин можуть залишати токсичні побічні продукти, а також витрачають багато ресурсів, пише SEEDS.

Новий підхід заснований на додаванні в забруднену воду нешкідливого металевого порошку, який поглинає ультрафіолетове випромінювання, так і світло сонця. Результати дослідження вчених опубліковані у журналі Nature Water.

Порошок складається з наночастинок оксиду алюмінію, сульфіду молібдену, міді та оксиду заліза. Потім суміш піддають дії сонячних променів. Після поглинання сонячних фотонів каталізатор із сульфіду молібдену дозволяє фотонам витісняти електрони. Потім вивільнені електрони вступають у реакцію з водою, створюючи перекис водню та гідроксильні радикали. Ці сполуки швидко знищують бактерії, ушкоджуючи клітинні мембрани.

Читайте також: Американці навчились виготовляти пиво зі стічної води

В експерименті з 200-мілілітровою склянкою води, забрудненою приблизно мільйоном бактерій кишкової палички на мілілітр, усі патогени були знищені протягом 60 секунд після додавання порошку. Хімічні побічні продукти, що утворюються за допомогою сонячного світла, швидко розсіялися.

При цьому порошок придатний для вторинної переробки: оксид заліза дозволяє видаляти наночастинки з води звичайним магнітом. У випробуваннях той самий порошок використовували 30 разів для обробки 30 різних зразків забрудненої води.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!