Вчені створили корову, яка виробляє людський інсулін у своєму молоці
Неймовірні новини світу: команда дослідників на чолі з вченим-зоологом Меттом Уілером з університету Іллінойсу інтегрувала сегмент людської ДНК, що кодує проінсулін, в клітинні ядра 10 коров’ячих ембріонів, аби у їхньому молоці продукувалися білки людського інсуліну, пише SEEDS.
Хоча до цього ще далеко, дослідники сподіваються, що цей прорив у тваринництві може відкрити двері для сталого виробництва інсуліну і допомогти вирішити світову проблему з його постачанням.
Читайте також: Вчені винайшли фермент, який перетворює шкідливий цукор на корисну клітковину всередині травної системи
Наразі це досягнення є лише підтвердженням концепції, але після додаткового тестування та схвалення Управлінням з контролю за продуктами та ліками (FDA) воно може бути масштабоване, щоб конкурувати з сучасними методами виробництва інсуліну, які передбачають використання генетично модифікованих дріжджів та бактерій, повідомляє Science Alert.
“Матінка-природа створила молочну залозу як фабрику для виробництва білка дуже, дуже ефективно. Ми можемо скористатися цією системою для виробництва білка, який може допомогти сотням мільйонів людей у всьому світі. Ми можемо скористатися цією системою для виробництва білка, який може допомогти сотням мільйонів людей у всьому світі”.– заявив професор Метт Уілер, провідний автор статті, що описує розробку.
Для цього Уілер і співавтори створили трансгенну корову, вставивши сегмент людської ДНК, що кодує проінсулін (білок-попередник інсуліну), в ядра 10 коров’ячих ембріонів. Потім ці модифіковані ембріони були імплантовані в матки звичайних корів, одна з яких народила живе трансгенне теля.
Незважаючи на те, що корова не змогла завагітніти після того, як досягла зрілості, команді вдалося викликати лактацію за допомогою гормонів. Це дало меншу кількість молока, ніж було б після вагітності, але те молоко, яке вона виробляла, містило людський проінсулін – і, на подив команди, інсулін.
Використана генно-інженерна технологія означає, що людський інсулін був націлений на експресію лише в тканинах молочної залози, і не був присутній в інших місцях тіла корови.
Поки не зрозуміло, скільки саме інсуліну може вироблятися при природному молоковідділенні, адже цього разу тварині давали гормони та молока було менше, ніж очікувалося. Якщо корова зможе виробляти один грам інсуліну на літр, цього вже достатньо, адже в нормі одна особина може давати по 30-40 літрів молока на добу.
Автори дослідження хочуть знову клонувати корову, досягти успіху при її штучному заплідненні. Планують вивести трансгенних бугаїв для парування з самками та отримання потомства. Навіть невеликого генетично модифікованого стада вистачило б, щоб перевершити існуючі методи виробництва інсуліну за допомогою трансгенних дріжджів та бактерій. Тим більше, що для цього не знадобиться спеціальне обладнання або інфраструктура, лише відповідні умови для життя великої рогатої худоби.
Однак, щоб забезпечити діабетиків інсуліном від генетично модифікованих корів, потрібно створити ефективну систему збору та очищення, а також отримати схвалення контролюючих органів.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!