Вчені б’ють на сполох: глобальна загроза від інвазивних видів рослин і тварин набагато більша, ніж вважалось

0 180

Інвазивні чужорідні види тварин і рослин становлять серйозну глобальну загрозу навколишньому середовищу, економіці, продовольчій безпеці та здоров’ю людей, пише SEEDS.

Про це йдеться у новому звіті Міжурядової платформи з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES). Загалом автори та авторки звіту наголосили, що глобальна загроза від інвазивних видів залишається недооціненою.

Окрім критичних змін у біорізноманітті та екосистемах, йдеться і про фінансовий вимір: у 2019 р. глобальна економічна вартість інвазивних чужорідних видів перевищила $423 млрд. При цьому з 1970 р. вона збільшувалась в чотири рази кожне десятиліття.

Читайте також: В Україні стартує національна грантова програма для дрібних та середніх підприємців

Згідно зі звітом, понад 37 000 чужорідних видів були інтродуковані в багатьох регіонах і біомах по всьому світу в результаті діяльності людини. До того ж щороку реєструється в середньому ще 200 нових таких випадки. Понад 3500 інтродукованих видів є шкідливими інвазивними чужорідними видами, які серйозно загрожують природі і якості життя людини.

«Інвазивні чужорідні види були основною причиною глобального вимирання рослин і тварин у 60% зареєстрованих випадків і єдиною причиною в 16% зареєстрованих випадків. Принаймні 218 чужорідних інвазивних видів були відповідальними за понад 1200 локальних вимирань. Фактично, у 85% випадків вплив біологічних інвазій місцевих видів є негативним», – розповів професор Anibale Pauchard з Чилі, один з авторів дослідження Growhow.

Він додав, що майже 80% цих змін є негативними для природи і 85% — для людини. Наприклад, такі хвороби, як малярія та лихоманка Західного Нілу переносяться інвазивними чужорідними видами комарів Aedes albopictus і Aedes aegyptii.

Над звітом 86 експерток та експертів з 49 країн працювали чотири з половиною роки. Ще у 2019 р. глобальний звіт IPBES визначив інвазивні чужорідні види як одну з п’яти головних прямих причин втрати біорізноманіття, а також змін у використанні суші та моря, прямої експлуатації видів, зміни клімату та забруднення.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!