В Європі навчились друкувати автозапчастини із звичайних харчових залишків

0 151

Неймовірні новини світу: природні матеріали, включно з сільськогосподарськими відходами, можуть зробити автомобільну та інші галузі промисловості більш стійкими та менш токсичними, пише SEEDS

Це демонструє проєкт BARBARA, який фінансується Європейською комісією та приватним сектором. Проєкту вдалося зі звичайних харчових залишків, включаючи лимонну цедру, кукурудзяний крохмаль, мигдальну шкаралупу та шкірку граната, створити добавки до біополімерів.

З них, за допомогою 3D-принтерів іспанського технологічного центру Aitiip, дослідники розробили прототипи автомобільних деталей та будівельних форм.

«Найбільш захоплюючим з нашої точки зору є те, що немає залишків, є лише ресурси. Автомобільні та будівельні деталі були успішно перевірені, демонструючи, що циркулярна економіка можлива та сприяє зменшенню впливу на навколишнє середовище», — розповіла Берта Гонзалво, директор з досліджень Aitiip, яка координувала проект, що тривав три з половиною роки виданню European Comission.

За її словами, автодеталі та будівельні форми були протестовані в польових умовах та продемонстрували, що циркулярна економіка можлива.

Проєкт BARBARA розпочав роботу, коли для 3D-друку був доступний лише один біополімер. Протягом кількох років дослідники не лише збільшили їх кількість, але й розробили нові процеси отримання та використання природних сполук – барвників із харчових відходів, біомордантів, які фіксують барвники, антимікробних речовин та ефірних олії з граната, лимона, мигдальної шкаралупи та кукурудзи.

Читайте також: Вчені створили одноразовий геонейтральний посуд, який після використання розпадається на пил

Загалом BARBARA створила вісім матеріалів, що містять гранатовий і лимонний пігменти, гранатові біоморданти, лимонний ароматизатор і мигдальну шкаралупу. Їх можна використовувати замість існуючого пластику. Автори проєкту вважають, що технологія зможе перейти до демонстраційної фази протягом наступних 4-5 років.


Нові матеріали – різних кольорів, текстури та мають антимікробні властивості. 11 партнерів проєкту надрукували з інноваційної біосировини прототипи дверних накладок, панелі приладів для автомобільної промисловості, форми для з’єднань, які використовуються у будівництві.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!