В Уряді розповіли як підтримуватимуть овочівників України найближчі 5 років
Вчора, 21 жовтня, рішенням Уряд було схвалено Концепцію державної цільової програми розвитку овочівництва до 2025 року, яка спрямована на розвиток галузі овочівництва та забезпечення населення високоякісною овочевою продукцією. Повідомляється на Урядовому порталі.
«Програма розвитку овочівництва до 2025 року, яка буде розроблена на основі схваленої Концепції, стане важливою ланкою на шляху створення організаційно-економічних умов для підвищення ефективності та конкурентоспроможності галузі овочівництва.
Збільшення обсягів виробництва якісної продукції з доданою вартістю сприятиме розвитку підприємництва на селі та реалізації експортного потенціалу країни», — зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.
Варто зазначити, що Концепція була розроблена Українською плодоовочевою асоціацією спільно з Інститутом водних проблем і меліорації, Інститутом овочівництва і баштанництва, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та українськими виробниками овочів. Основною проблемою, на розв’язання якої спрямована концепція, є забезпечення населення України високоякісною овочевою і баштанною продукцією, а також розвиток ефективного конкурентоспроможного виробництва.
“Приємно зазначити, що затвердженням Концепції Уряд дослухався до думки українських овочівників. Це дозволить створити умови для ефективного розвитку галузі овочівництва, зміцнить позиції українського виробника та забезпечить населення України власною високоякісною овочевою продукцією”,- відзначає директорка з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.
За словами Катерини Звєрєвої, Українська плодоовочева асоціація (УПОА) з весни поточного року збирала пропозиції від фермерів та виробників овочевої продукції щодо подальшого розвитку галузі. Вже влітку розпочалася активна співпраця з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, у першу чергу, щодо державної підтримки українських невеличких виробників.
Реалізація Державної цільової програми розвитку овочівництва дозволить до 2025 року:
- підвищити ефективність та конкурентну спроможність овочівництва шляхом забезпечення в повному обсязі населення високоякісною, доступною за ціною продукцією;
- збільшити частку підприємств, що займаються виробництвом овочів, в тому числі сімейних фермерських господарств і сільськогосподарських кооперативів, а також створити відповідні спеціалізовані кластери;
- забезпечити ефективний розвиток вітчизняної аграрної науки.
Зазначається, що розробка Концепції відбувалася у тісній співпраці з профільними аграрними асоціаціями, науковцями та учасниками ринку на запит українських сільгоспвиробників.
Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?
Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:
“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”
від Sapienza.media
28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!