В Україні планують побудувати 5 заводів із виробництва біометану, наступного року – ще мінімум стільки ж, пише SEEDS.
Про це заявив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду на нараді із представниками Мінагрополітики, Міненерго, Мінекономіки, Державної митної служби, операторами ГТС та асоціацій.
“Цього року Європейський інвестиційний банк планує виділити $50 млн для підтримки агропереробки, зокрема розвитку виробництва біометану та біоетанолу. Сподіваємось, це тільки початок. Відповідно, ми як законодавці готові підтримувати наших аграріїв у цих ініціативах, тож працюємо над законопроєктами”, – сказав депутат.
За словами Гайду, завдяки виробництву альтернативного виду палива Україна наблизиться до заміщення імпорту природного газу, повідомляється на офіційному вебпорталі парламенту України.
Біометан – це екологічний газ, отриманий з відходів харчової промисловості й тваринництва. Понад 20 країн ЄС мають біометанові заводи. Їхня кількість з 2010 року зросла у 10 разів.
Читайте також: Андрій Ярмак: цього року ціни на малину досягнуть свого «дна»
Найбільше біометану в Україні можна генерувати із соломи зернових культур та стебел кукурудзи, які зазвичай залишаються на полях після жнив.
“Оскільки Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських земель, то потенціал виробництва біометану великий. Бачимо зацікавленість аграріїв. А отже, будуть і нові робочі місця, нові підприємства. Виробництво біогазу з агропродукції – це крок до енергонезалежності України”, – підсумував Гайду.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
Балаганови з 95 кварталу у дії. Мільярд дерев уже посадили, пора вже дровами з тих дерев топити. Цікаво , коли останній раз оте гайду було на полях і чи було хоч раз у житті ? Як казав один класик , – страшно далекі вони були від народу ! Українці, читайте Ільфа і Петрова , наразі це енциклопедія життя України при слугах, Нью-Васюки , тощо.