В Україні запроваджують міжнародну практику з виробництва та експорту насіння

0 1 973

Тепер вітчизняні насіннєві компанії можуть вирощувати та експортувати насіння сортів, які не зареєстровані в Україні, але внесені до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), пише SEEDS

Для цього підприємці, які мають намір ввезти в Україну таке насіння для розмноження, мають подати до Мінагрополітики заяву, де будуть підтверджені відомості про сорт рослини та згода на розмноження насіння від країни власника сорту, повідомляє Мінагрополітики.

Читайте також: Ветеранські ягідні кооперативи Львівщини отримують фінансову підтримку з бюджету області

Наразі міністерство вже видало підтвердження для двадцятьох європейських сортів гібридної кукурудзи, відомості про які містяться у Переліку сортів рослин ОЕСР. На майбутнє перелік культур, які дозволені до експорту, планується суттєво розширити.

Порядок ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту, який не внесений до Реєстру сортів рослин України, але міститься у Переліку сортів рослин ОЕСР встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2023 р. № 964.


Відповідно до Рішень Секретаріату Організації економічного співробітництва та розвитку від 19 грудня 2014 р. № С (2014) 154 Україна розширила участь у Схемах сортової сертифікації насіння ОЕСР, призначеного для міжнародної торгівлі. 

Зокрема:

  • у Схемі по хрестоцвітних та інших олійних або прядивних культурах;
  • Схемі по цукровому та кормову буряках від 22 грудня 2017 р. № С (2017) 143;
  • у Схемі сортової сертифікації насіння трав і бобових культур від 16 лютого 2022 р. № С (2022) 44.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!