В Україні створено Фонд часткового гарантування кредитів для фермерів
Кабінет міністрів схвалив створення ТОВ “Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві” (ФЛДКСГ, Limited Liability Company “Partial Credit Guarantee Fund in Agriculture”, Київ) зі статутним капіталом 200 млн грн, який надаватиме часткові гарантії (до 50%) кредитних зобов’язань с/г виробників із земельним банком до 500 га.
Відповідну постанову про створення Фонду, яку уряд був зобов’язаний ухвалити у тримісячний термін на виконання закону №1865-IX (раніше – законопроекту №3205-2 про фонд часткового гарантування с/г кредитів) Кабмін ухвалив на засіданні 16 лютого.
Створюваний фонд надаватиме гарантії щодо кредитних зобов’язань аграріїв на строк до 10 років у розмірі до 50% непогашеної суми основного їхнього боргу перед тими фінустановами, з якими Фонд уклав договір про співпрацю у відповідній сфері, пише Інтерфакс-Україна.
Його засновником є Кабінет міністрів України. На момент створення організації її статутний капітал становитиме 200 млн грн, із яких 100% будуть профінансовані державою. Мінімальна частка держави в статутному капіталі не може становити менше ніж 51%.
Джерелами формування коштів ФЛГКСГ стануть кошти, передані з бюджету до статутного капіталу Фонду, його дохід від фінансово-господарської діяльності, кошти, отримані від третіх осіб, кредити та гранти, кошти міжнародних фінансових організацій та міжнародна технічна допомога, бюджетні кошти та облігації внутрішньої державної позики .
При цьому ряд юридичних осіб не матимуть права на отримання гарантій Фонду, а саме ті компанії, які пов’язані з державою-агресором, належать до терористичних організацій, компанії з невстановленими, іноземними або зареєстрованими в офшорах кінцевими бенефіціарами, а також фізичні та юридичні особи, щодо яких застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).
Крім того, послугами Фонду не зможуть скористатися юрособи, учасниками або кінцевими бенефіціарами яких є особи, які одночасно виступають учасниками інших юридичних осіб, які займаються сільським господарством, а також фізособи-підприємці, що одночасно виступають учасниками юридичних осіб, які здійснюють діяльність у галузі сільського господарства.
Створювана організація оприлюднюватиме на своєму сайті щорічний звіт про діяльність та щомісячно звітуватиме на ньому про умови надання часткових гарантій, про осіб, яким вони надані, суми таких гарантій, а також про виплати за наданими гарантіями.
Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект №3205-2 про створення ФЛГКСГ у листопаді 2021 року, того ж місяця його підписав президент Володимир Зеленський.
Кабмін протягом трьох місяців з дня набуття чинності документом був зобов’язаний створити Фонд, забезпечити формування та сплату його статутного капіталу, прийняти необхідні для його функціонування нормативно-правові акти.
Крім того, протягом шести місяців з дня опублікування закону Кабмін та пов’язані міністерства зобов’язані привести свої нормативно-правові акти у відповідність до вимог документа, а у 2022 році мають поінформувати Верховну Раду про стан виконання цього закону.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!