В Україні масово закривають равликові ферми

0 3 188

Пандемія коронавірусу відчутно відобразилась на багатьох видах бізнесу. Найбільший вплив відчули експортноорієнтовані галузі, такі як виробництво равликів. Зокрема, з початку коронакризи в Україні закрилось близько 500 равликових ферм. Частина тих, що працюють, скоротила обсяги виробництва. Наразі в країні налічується близько 200 таких господарств, повідомляє SEEDS.

“Це нелегкий бізнес: якщо пощастить, то окупність настає на другий рік. Але є безліч нюансів, які можуть призвести до загибелі всього поголів’я навіть у досвідченого виробника. У цьому бізнесі одна помилка породжує наступну, і зрештою виробник-початківець отримує 100% невдач, тому потрібно намагатися уникати помилок від самого початку, щоб не усувати їх потім у процесі діяльності”, — зазначив Сергій Данилейко, власник господарства “Равлик-2016” у коментарі для видання AgroPortal.ua.

Утім, за словами підприємця, криза завершується і равликовий бізнес поступово відновлюється. Сергій Данилейко вважає, що галузь буде перспективною ще протягом найближчих 10 років, оскільки світовий попит на м’ясо равлика зростає.

Читайте також: Більш ніж у 20 разів зросли обсяги експорту равликів з України

Нагадаємо, минулого року через пандемію експорт равликів з України суттєво “просів”. Утім, цього року закордонні продажі відновилися і зросли більш ніж у 20 разів. З січня по жовтень 2021 року обсяги експорту черевоногих склали 738,5 тонн. Такі дані опублікувала Державна митна служба. Таким чином продажі зросли у 22,2 раза.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!