В українських селах пасіки витісняють городи
Наразі в Україні стає все більше початківців пасічників, які в результаті мають хороший прибуток. До того ж деякі пасічники займаються улюбленою справою цілими поколіннями – пасіки передаються від дідів-прадідів.
Зараз для того щоб придбати бджолину сім’ю, потрібно витратити 1500 гривень. Крім того, вулик обійдеться ще в одну тисячу гривень. Додаткові витрати – вощина, рамки, спеціальний одяг та інші необхідні речі.
Можна купувати нові, можна – колишнього використання. Для того щоб отримувати прибуток потрібно придбати не менше десяти вулик.
Варто відзначити, що розлучення бджіл – це дуже непроста справа, яка хоче виділяти багато часу і сил. Крім того, варто прочитати багато спецлітератури, так як тут є безліч нюансів. Хоча вивчити тонкощі справи можна і за один сезон.
До речі у Німеччині бджоли охороняються законом. Якщо буде доведено, що людина навмисно травмувала або вбила бджолу, пошкодила чи знищила гніздо диких бджіл, то доведеться сплатити штраф у розмірі від 5 до 65 тисяч євро, в залежності від регіону країни. Розмір штрафу визначається індивідуально і зважаючи на обставини, за яких було травмовано комаху.
За даними німецької асоціації бджолярства, кількість колоній бджіл у країні протягом 50 років зменшилася майже на один мільйон. Тож для збереження та збільшення популяції бджіл німецький уряд вживає заходів і фінансово підтримує відповідні ініціативи громадян.
Сьогодні бджолярство розвивається у великих німецьких містах, і вулики з’являються на дахах квартирних будинків, офісів, готелів, державних установ, музеїв. Наприклад, понад 30 тисяч бджіл живе на даху берлінського собору – однієї з головних пам’яток Німеччини.
За ними доглядає Уве Март, шкільний вчитель і за сумісництвом – штатний бджоляр Берлінського собору. В його господарстві два вулики і кожен з них щороку приносить близько 40 кілограмів меду. На думку бджоляра, у місті багато квітуючих дерев і кущів, на клумбах і балконах − квітів, і це являє собою ідеальне середовище для проживання бджіл у місті.
SEEDS.org.ua за інформацією enovosty
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!