В Україні зростає інвестиційна привабливість вирощування ожини
Попит на ожину в Україні останнім часом значно розширюється. Це дозволяє з упевненістю говорити про високу інвестиційну привабливість вкладення коштів в організацію її вирощування.
За даними аналітиків Pro Capital Investment, найбільш зайняті в Україні ягідні ніші — це полуниця і малина, до них поступово підтягується і смородина. Разом з тим, початківцю ягіднику не варто відразу виходити в ці сектори ринку, оскільки доведеться розвивати бізнес в умовах високої конкуренції. Краще за все звернути увагу на менш заповнені ніші, до яких відноситься вирощування ожини.
Ожина, хоч і не така солодка як малина, володіє величезним набором корисних для організму речовин. Про це добре відомо людям, які ведуть здоровий спосіб життя і виробникам різноманітної вітамінної продукції. До того ж врожайність ожини у 2-3 вище, ніж у малини, що означає більше доходів при тих же витратах.
Розрахований аналітиками бізнес-план вирощування ожини в України передбачає організацію господарства на площі 10 га. При організації проекту з вирощування особливу увагу слід приділити виробу місця розташування, посадки і догляду за кущами, збиранню врожаю, його упакуванні та збуту. На придбання необхідної техніки буде потрібно понад 312 тис. доларів.
При цьому бізнес-план вирощування ожини розрахований на семирічний період. Перший врожай при цьому вдасться зібрати всього за дев’ять місяців, і з липня другого року почнеться продаж ягід. Згідно з розрахунками, виконаними в рамках бізнес-плану господарства по вирощуванню ожини, дисконтний період окупності вкладених в його створення коштів складе менш як 3,5 роки (40,7 місяця).
SEEDS.org.ua за інформацією Pro Capital Investment
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!