В супермаркетах України зросли продажі плодоовочевої продукції

0 538

Останнім часом продаж плодоовочевої продукції в українських супермаркетах зростає. Продажі поступово збільшуються за рахунок зростання кількості магазинів в невеликих містах та селищ міського типу.

Однак, суттєвим поштовхом для росту вагомості роздрібних мереж стала епідемія коронавірусу та подальше введення карантинних заходів в країні. Продовольчі ринки тривалий час не функціонували по всій території України, а після поновлення роботи, далеко не всі ринки змогли вийти “з карантину”.

Багато споживачів, які раніше робили покупки саме на ринках, безповоротно переорієнтувалися на супермаркети, які весь цей час працювали без перебоїв, хоча й з певними обмеженнями.

Однак, на фоні такого зростання значущості роздрібних мереж в Україні, на полицях супермаркетів наразі представлені переважно імпорті фрукти та овочі. І на сьогоднішній день така ситуація є цілком логічною.



В першу чергу, варто зазначити, що в Україні значну частку виробників, складають дрібні фермери, які реалізовують свою продукцію переважно на роздрібних ринках. Обсяги виробництва та якість продукції не дозволяють їм працювати напряму з мережами супермаркетів.

Водночас, українські роздрібні мережі останнім часом намагаються слідувати європейським стандартам, тому з кожним роком посилюють свої вимоги до продукції та постачальників.

Одним з найголовніших критеріїв для супермаркетів є системні поставки продукції протягом усього сезону, і за великим рахунком, для них немає різниці з ким працювати – з експортерами з інших країн, або ж з вітчизняними виробниками.

Наразі ж, здійснити системні поставки до мереж протягом сезону здатні лише декілька українських плодоовочевих компаній, які мають відповідні об’єми та спеціалізовані сховища для фруктів та овочів. Переважна більшість вітчизняних виробників досі продовжують зберігати свою продукцію в необлаштованих радянських підвалах, що суттєво скорочує терміни реалізації овочів та фруктів.



Одним з варіантів виходу на роздрібні мережі для невеликих виробників є кооперація, яка дозволить сформувати оптові партій продукції однакової якості. Українська плодоовочева асоціація (УПОА) та інші галузеві асоціації давно просять прийняти сучасний закон про сільгоспкооперацію, який був підготовлений спільно з ФАО, ЄБРР і кращими міжнародними фахівцями, але Верховна Рада його досі не може прийняти.

Тому маємо ситуацію, коли дрібні фермери не виходять з тіні у легальне поле і досі не навчилися кооперуватися  для отримання спільних прибутків. За таких умов найближчим часом суттєвого збільшення частки вітчизняних овочів та фруктів на полицях супермаркетів чекати не варто.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Fruit-Ukraine.org

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!