В Україні затримується сівба основних бізнес рослин, що може істотно вплинути на їх урожайність   

0 698

В теорії агрономії є поняття ідеальних умов для вирощування сільгоспкультур, втім, у природі їх не буває. Якщо раніше фермери повністю залежали від природи і її примх, то нині вже навчилися прогнозувати, впливати на ті чи інші процеси виробництва.

Про це пише Юрій Кулик – заслужений працівник сільського господарства України, директор з інноваційних технологій в рослинництві «Аграрний Центр Innovation» у колонці для Аgrotimes.

«Наприклад, цього року погодні умови були сприятливі для старту весняно-польових робіт, зокрема, для підживлення озимих культур, які в більшості добре перезимували, тож своєчасне внесення азотних добрив позитивно вплине на майбутній урожай.

Разом з тим на сьогодні в західних областях низький температурний режим та затяжні дощі негативно впливають на сівбу ярих культур. Більшість агроформувань на екваторі посівної змушені відтерміновувати сівбу соняшнику та кукурудзи – основних бізнес рослин в сівозміні з високим рівнем рентабельності.   

Робота в полі – це виклик щосезону, щомісяця і навіть щогодини, тому досвідчені фермери знають, що багато важливих рішень і корегувань робочого процесу відбувається безпосередньо в полі», – пише Юрій Кулик.

«Цього року через погодні умови ярі культури доводиться сіяти в дуже стислі строки. Це вкотре доводить, що про ризики весняної посівної слід думати ще восени, сіючи озимі так, щоб ярий клин займав не більше 60%.

Таким чином складається «конвеєр» технологічних процесів від посіву гороху та ярого ячменю до сої чи гречки, зменшується, або ж розподіляється навантаження на техніку і людей. Втім, це все одно не виключає форс-мажорів і затримок під час посівної, як це трапилося цього року.

На урожайність культур істотно впливає своєчасна сівба відповідно до науково обґрунтованих термінів. Як показує практика, пізня сівба ярих зернових та гороху призводить до низьких врожаїв», – додає експерт.

«Це також стосується кукурудзи, хоча правильний вибір гібридів з відповідним ФАО для різних кліматичних зон нівелює ці ризики.

Щодо соняшнику – затягувати сівбу також небезпечно. Часто ця культура є попередником для озимої пшениці, і затримка з її сівбою також може знизити урожайність.

Тож у нетипових, неідеальних умовах, як цього року, під час посівної сільськогосподарська техніка повинна працювати цілодобово без впливу на якість сівби (особливо що стосується глибини та швидкості посіву), а до цього слід готуватися заздалегідь», – переконаний Юрій Кулик.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Аgrotimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!