В Україні запустять першу біогазову установку, яка працюватиме лише на пожнивних рештках

0 1 229

Сьогодні у роботі біогазових установок частка пожнивних решток, що їх підмішують до іншої сировини, становить приблизно 10%, втім, у перспективі біогазові установки зможуть працювати на самих лише пожнивних рештках. Перший такий проєкт в Україні вже готують до запуску.

Про це розповів голова правління Біоенергетичної Асоціації України Георгій Гелетуха.

«Є вже приклади в світі роботи таких установок і наразі готується до запуску перша в Україні така біогазова установка, обладнання уже завезене і змонтоване. Там понад 50% сировини становитиме солома або стебла кукурудзи. Можна буде використовувати побічні продукти рослинництва та тваринництва, побічні продукти харчової промисловості, енергетичні культури. Відтак, це забезпечить перетворення практично будь-яких органічних продуктів у придатне до внесення в ґрунт органічне добриво», – зазначив Георгій Гелетуха.

За його словами, біогазова технологія найбільш ефективна для відновлення родючості ґрунтів, адже зараз біогазові технології в основному працюють на гноєві, курячому посліді з додаванням силосу кукурудзи. Але в перспективі ці самі технології будуть використовувати практично всі пожнивні рештки, такі як солома, стебла кукурудзи та соняшнику.

Він додає, що в такому разі дуже сильно розширюється сировинна база, на якій можуть працювати біогазові установки і, відповідно, кількість того дигестату, який може бути внесений в ґрунти.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!