В Україні закладають перші промислові сади мигдалю з саджанців вітчизняних сортів

0 991

Нова мигдальна сторінка в горіховій історії України відкрита. Днями завершився перший етап довгого мигдалевого шляху – перші щеплені саджанці мигдалю українських сортів було відправлено для створення нових садів мигдалю, пише SEEDS.

Про це повідомив президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін.

«Мигдальний дебют відбувся! Створення промислових мигдальних садів – це не просто амбітна програма Української горіхової асоціації, це сьогодні один з реальних способів диверсифікації сільського господарства в умовах мінливого клімату, особливо для Півдня України», – зазначає Геннадій Юдін.


«Говорячи про зміни клімату в Україні, сьогодні тільки надзвичайно ледачий не знає, що за останні 28 років середньорічна температура в Україні зросла майже на 2°С. За стандартом вона повинна бути 7,8°С, а в даний час – 9,5°С.

Підвищення температури на 1°С зрушує кордон агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. Тому фактично кліматичні зони змістилася на цілих 200 км.

За період з 2006 по 2019 рік подвоїлася кількість днів з надзвичайно високими температурами, так званими «хвилями тепла», коли температура повітря вдень перевищує 35°С. І вже в нинішньому році хвиля тепла на півдні досягає 65-75 днів, тобто 75 днів температура вдень становить вище 30 градусів», – пише експерт на своїй сторінці у Facebook.



«Змінилася структура опадів. Зменшується кількість облогових опадів, так необхідних для аграріїв. Їм на зміну приходять короткочасні зливові дощі. Норма річних опадів часто виконується за рахунок 2-5 дощів.

Так середня річна норма опадів, яка в Україні дорівнювала 578 мм на рік, значно зменшується. Наприклад, за даними Херсонської обласної кліматичної станції середня кількість опадів за січень – жовтень 2020 року склали 206,8 мм.

Це, природно, не тільки створює реальні передумови для розвитку садів мигдалю, звичного до сухого, жаркого і безводному літа, а надає аграріям можливість диверсифікувати традиційний аграрний бізнес», – зазначає Геннадій Юдін.

«Тому перші конкретні кроки для створення промислового мигдалівництва вже зроблено, перші щеплені саджанці мигдалю українських сортів сьогодні відправляються для створення нових садів мигдалю.

Сьогодні хочеться тільки побажати подальших успіхів колективу фахівців першого сертифікованого мигдалевого розплідника в Україні, очолюваного віце-президентом Української горіхової асоціації В.М. Бабанским.

Але і роботи попереду дійсно є ще дуже багато. Разом з розширенням розплідника мигдалю і розвитком промислових мигдалевих садів відразу ж виникає необхідність в створенні оптимальної технології вирощування мигдалю в промислових садах для підвищення рентабельності мигдалевого садівництва», – каже експерт.



«Тому нам тут дуже стане в нагоді і накопичений досвід українських аматорів-садівників і зарубіжна практика.

А зараз хочеться тільки порадіти разом з Василем Марковичем Бабанским і його фахівцями успішному завершенню першого етапу довгого мигдалевого шляху. Нова мигдальна сторінка в горіховій історії України відкрита», – пише Геннадій Юдін.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!