В Україні вирощувати коноплю найвигідніше дрібним фермерам

0 805

Вирощування конопель для медичних цілей, косметології або продуктів харчування було б вигідним саме для дрібних фермерських господарств. Таку думку висловив директор компанії “Фарм-регістр ЛТД”, кандидат фармацевтичних наук Іларіон Ярошенко.

“Якщо ми говоримо про коноплю як про джерело вітамінів, харчування, ліків, то її повинні вирощувати саме маленькі фермерські господарства. А вміст тетрагідроканнабінолу має бути вищою 13%. Тільки тоді буде рентабельне виробництво”, – стверджує Ярошенко.

Він додав, що вирощування конопель з менш насиченим складом каннабіноіда робить бізнес в цій сфері нерентабельним.

“Мені потрібно переробити 10 тонн, щоб отримати одну баночку ліків. Якщо в Україні зробити аналог “Сатівекса” (препарат для полегшення болю і спазмів, пов’язаних з розсіяним склерозом – ред.), То він буде дорожче в 52 рази. Хто його тоді купить?”, – зазначив Ярошенко.

Він також акцентував увагу, що дана сфера потребує симбіозі науки і бізнесу. Але на даному етапі це неможливо згідно з чинним законодавством.

“От якби на базі університету зробити невелику теплицю, клонування, лабораторію, вивести сорти з великим вмістом тетрагідроканнабінолу для наукових цілей. Але не можна. Нам все заборонено законом”, – нарікає Ярошенко.

З кожним роком в світі сфера використання конопель тільки збільшується. Уже налічується більше 20 тисяч виробів з використанням конопель.

Крім цього, дана культура є безвідходною: продаються і використовуються всі частини рослини. Насіння – в якості їжі, в хлібопекарській, кондитерській промисловості. З зерна віджимають конопляну олію, а після віджимання залишається шрот, який також використовується в кондітерстве. Стебло – текстиль, композиційні матеріали, будівництво, папір. Навіть коріння можуть використовуватися як медичні засоби.

В Україні коноплі заборонена на всіх рівнях, внесена в список особливо небезпечних наркотичних засобів. Її навіть досліджувати заборонено. І лікуватися медичної коноплями навіть важко хворим пацієнтам також заборонено. На сьогоднішній день в Україні дозволено тільки вирощування технічних конопель.

SEEDS.org.ua за інформацією  АгроЮг

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!