В Україні виробництвом меду займається близько 400 тисяч пасічників

0 334

В Україні створять робочу групу за участю відповідальних департаментів Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства та інших відомств і профільних асоціацій, задля вирішення нагальних проблем галузі бджільництва.

Про це йшлося під час робочої зустрічі заступника міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Інни Мєтєлєвої з представниками громадських організацій з обговорення питань розвитку бджільництва, йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України.

За її словами, міністерство виступить майданчиком для обговорення питань бджільництва та прийняття відповідних рішень. Так, буде створено відповідну робочу групу за участі відповідальних департаментів міністерства, інших відомств та профільних асоціацій.

“За оцінками експертів виробництвом меду в країні займається близько 400 тисяч пасічників, які потенційно можуть долучитися до програм державної підтримки. В свою чергу, ми хочемо отримати від виробників обґрунтовані пропозиції щодо напрямів держпідтримки на підставі чітких розрахунків.

Адже важливо розуміти який економічний вплив це матиме на виробництво, експорт, рівень зайнятості, створення робочих місць та соціально-економічний розвиток сільських територій”, – підкреслила Інна Мєтєлєва.

У ході зустрічі були обговорені ключові питання галузі бджільництва та ринку меду, зокрема, щодо правового врегулювання галузі бджільництва, реєстрації пасік, державного контролю за застосуванням пестицидів та агрохімікатів,  збільшення експортних квот для виробників меду, держпідтримки, розвитку напрямів аграрної освіти тощо.

За даними міністерства тільки за 2018 рік у господарствах усіх категорій вироблено 71,3 тис. тонн меду, у тому числі 0,9 тис. тонн меду – у сільськогосподарських підприємствах (1,5%).

У 2018 році обсяг експорту склав 49 406 тонн на загальну суму 98 068 тис дол. США.

За 8 місяців 2019 обсяг експорту меду зріс майже в півтора рази, порівняно з аналогічним періодом 2018 року, та становить 31,8 тис. тонн на суму 58 457 тис. дол. США.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!