В Україні відкриють ферму по вирощуванню мармурового сома

0 575

Навесні цього року компанія Bester закінчила будівництво ферми з вирощування мармурового або африканського сома. Про це повідомив  керуючий партнер науково-виробничого сільськогосподарського підприємства Bester Юрій Яременко. Детальніше читайте на SEEDS.

«Перевага цього виду риби у тому, що вони досягають товарної ваги за шість місяців», —сказав Яременко.

Він додав, на фермі планують вирощувати 220-260 тонн на рік.

Компанія Bester займається промисловим вирощуванням осетрів в умовах аквакультури та виробництвом чорної ікри. Підприємство має садкову лінію на Канівському водосховищі в легендарному селі Трипілля, цех з виробництва кормів та ікряний цех, в якому виробляють чорну ікру. А ще не так давно компанія відкрила фірмовий магазин, де реалізує власну продукцію. Окрім того Bester має власну систему інкубації, де вирощується молодь осетрів.

Плюси розведення мармурових сомів

Африканський сом невибагливий, всеїдний, швидко адаптується до різних умов утримання і має унікальну стійкість до дефіциту кисню. Завдяки вище перерахованих факторам сом надзвичайно живучий, що дозволяє вирощувати цих риб в умовах високої щільності (наприклад, в деяких фермерських рибницьких господарствах кількість риби може досягати восьмисот (!) кілограм живої ваги на метр кубічний води).

Істотним фактором на користь розведення сомів є той факт, що вони елементарно розмножуються і абсолютно невибагливі в їжі, що істотно впливає на рівень виробничих витрат.

Крім того, африканський сом абсолютно не вимогливий до якості води, демонструючи при цьому найвищу стійкість до різних захворювань.

Опис африканського сома

Африканський сом має велику сплюснутую голову з чотирма парами довгих вусів і брусковатое тіло, стисле з боків в районі хвоста. Величезна паща має безліч дрібних і гострих зубів. Луска на тілі повністю відсутня, а колір тулуба залежить від якості і кольору води в місці проживання, але зазвичай нагадує мармуровий окрас зелених відтінків.

Примітно, що мармуровий сом крім традиційних для риб зябер, за допомогою яких мешканці річок добувають з води кисень, має спеціальний орган для дихання атмосферним повітрям. Функціонально – це справжня легеня, завдання якої полягає в тому, щоб включатися в роботу, коли риба знаходиться поза водою. Завдяки цьому органу соми можуть переповзати з одного водоймища в інше, і обходиться без води до сорока (!) годин.

Африканський сом всеїдний. Він із задоволенням харчується дрібною рибою, земноводними, молюсками і різними підводними мешканцями річок, але не проти скористатися і рослинною їжею, хоча в основному поводиться як хижак.

Риби здатні генерувати електричні розряди, які використовують для відлякування суперників.

М’ясо у сома має білий колір та ніжне і соковите на смак, тому цінується досить високо.

SEEDS  за матеріалами Agravery

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!