Площа сертифікованих органічних земель в Україні з урахуванням перехідних ділянок складає наразі тільки 300 тис. га. Якщо порівнювати з 2016 роком – відбулося помітне скорочення, однак фахівці бачать в цьому певний позитив.
“Було десертифіковано кілька підприємств, які працювали не зовсім чесно та порушували міжнародне законодавство з виробництва органічної продукції. Тобто відбулося очищення ринку”, — розповіла консультантка FIBL Наталія Прокопчук.
За її словами, раніше в Україні не було статистичної інформації щодо виробництва органічної продукції, кількості операторів на органічному ринку, площі оброблюваних земель.
Два роки поспіль Офіс підтримки реформ при Мінагрополітики звертається напряму до сертифікаційних органів, для того щоб отримати достовірну статистику.
Також фахівець звертає увагу, що країни Європейського союзу, а саме Швейцарія, хочуть купувати українську органічну продукцію. Це дуже важливо, адже для України є гарантований збут.
“Не дивлячись на те, що з 2015 року ЄС запровадив офіційні додаткові заходи контролю за органічною продукцією, яка імпортується до країн ЄС з України, вони хочуть купувати українську продукцію, в тому числі замість тій продукції, яка закупається в Америці та в інших країнах”, – зауважила консультантка FIBL.
SEEDS.org.ua за інформацією AgroFM
Слідкуйте за нашими новинами на Facebook Instagram YouTube-канал
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!