В Україні посилять моніторинг стану ґрунту

1 468

В Україні напередодні відкриття ринку землі Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства реалізує проект з моніторингу якості ґрунту. Про це заявила представник сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні Оксана Рябченко.

“В рамках реформування ринку землі необхідно посилити моніторинг стану ґрунту, щоб уникнути конфліктних ситуацій”, – заявила Рябченко на прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня продовольства.

Так, вже розроблені критерії стану ґрунту, які можна моніторити на постійній основі. Вони дозволять зрозуміти, чи є в ґрунті деградаційні процеси. Це важливо в контексті реформування земельних відносин, пояснила заступник міністра економіки Інна Мєтєлєва.

Дані будуть збирати різні державні інститути.

“Національне ґрунтове партнерство об’єднує сім держінститутів. Це ерозійні процеси, мікробіологічні стан ґрунту … Дані будуть збирати Інститут охорони ґрунту, Інститут імені Соколовського та ін. На їх базі буде збиратися і оброблятися інформація”, – сказала Рябченко.

У ФАО також попередили, що Україна знаходиться в зоні ризикового землеробства, а Харківська область лідирує з деградації ґрунту.

Дізнавайтеся більше про новітні ідеї, тренди та технології агробізнесу на конференції від агромедіа-агентства Sapienza “Збільшення прибутків в агробізнесі“, яка відбудеться 29 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Segodnya

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. ССЗМ пише

    Про який моніториг стану грунту ви говорите чи пишете ?
    Про той, який повинен проводитись згідно з законодавством про оренду земельниї паїв ?
    Так щось про таке не чути з 1995 року.
    Хоча при отриманні землі в оренду орендар має дослідити родючість орендованої ділянки землі та зафіксувати це документально, підтримувати землю в родюче-придатному стані за агротехнологіями протягом всього періоду оернди, та після закінчення оренди – передати власнику пая (землі) його ділянку в стані не гіршому ніж на момент взяття її в оренду.

    А цього хтось дотримувався ? Переконано можна стверджувати – НІ.
    У всякому разі ні від селян, ні від орендарів, жодного разу ми особисто про такі локальні моніторинги.
    Про майно розпайоване то взагалі згадувати не хочеться. Пішло за бюезцінь вначебто оренду, як вода і пісок.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!