В Україні поліпшується аграрний бізнес-клімат – дослідження

0 229

Проведене у лютому опитування аграрних товаровиробників щодо аграрного бізнес-клімату України (АБК), демонструє його подальше поліпшення. З кінця 2017 року показник стабільно зростає і наразі досяг позначки у 46,3 пункти. Скоріш за все, це покращення є наслідком стабільної монетарної політики та спадаючої інфляції.

Про це повідомляє УКАБ.

Останнє опитування вказує, зокрема, на подальше покращення оцінки розвитку підприємств щодо земельного банку, поголів’я худоби тощо – (40,7 пункти). Далі йде оцінка рівня забезпеченості технікою та обладнанням (40,1 пункти) та доступ до зовнішнього фінансування (27,8 пункти). Оцінка рівня собівартості у -43,9 пункти залишається найгіршим показником. Із загалом 10 запитань оцінки по 6 показникам ведення аграрного виробництва, у порівнянні до результатів минулого опитування, істотно покращилися. З листопада 2018 року значно покращилася оцінка державної підтримки (з -31,0 до -0,2 пунктів).

В розрізі масштабів виробництва, представники із земельним банком більше 5000 га та холдингові структури оцінили АБК найвище – на рівні 65,7 пункти та 62,1 пункти відповідно. Оцінка бізнес-клімату виробниками із земельним банком, меншим ніж 5000 га, дещо покращилася: з 36,4 пунктів в листопаді 2018 до 39,7 пунктів цього разу. Особисті селянські господарства також дещо покращили свою оцінку (з 32,9 до поточних 40,7 пунктів).

Виробники продукції тваринництва, у порівнянні з останнім оцінюванням у листопаді, підвищили свою оцінку АБК з 26,0 до 37,7 пунктів. Тим не менш, вони відстають у порівнянні з виробниками продукції рослинництва (48,1 пункти) та змішаним виробництвом (41,3 пунктів).

Годинник аграрного бізнес-клімату України одночасно демонструє оцінку поточної економічної ситуації аграрними виробниками та їхні бізнес-очікування.

Аграрний бізнес-клімат поліпшився як завдяки оцінці поточної економічної ситуації (з 33,8 до 38,9 пунктів), так і завдяки вищим очікуванням (з 49,2 до 53,9 пунктів).

134 (33,5%) опитаних цього разу респондентів брали також участь в опитуванні в листопаді. 78 (19,5%) з них брали участь в опитуванні стосовно АБК 3-й раз поспіль.

Аграрний бізнес-клімат (AБК) був розроблений та впроваджений завдяки спільним зусиллям Німецько-українського агрополітичного діалогу (АПД) та асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) на базі німецького бізнес-клімату (ifo-Geschäftsklimaindex). Він розраховується три рази на рік, починаючи з 2015 року. АБК демонструє суб’єктивну оцінку 400 аграрних виробників щодо поточного стану умов господарювання та їх річної перспективи. АБК варіюється між значенням -100 (вкрай несприятливі умови), нейтральним значення – 0, та до +100 (вкрай сприятливі умови). Починаючи з 2017 року, розрахунок АБК був удосконалений. Зокрема, АБК тепер розраховується тільки за першим питанням: за економічним станом аграрних виробників. Більш детальні запитання, стосовно бізнес-характеристик та макроекономічних умов, використовуються для пояснення результатів. Відповідно, АБК за всі періоди був перерахований за новою методологією, що призвело до стабільного зростання значень.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!