В Україні невпинно розростається тіньовий рибний ринок  

0 1 272

В Україні почастішали випадки захворювання на ботулізм. Тільки з початку 2021 року виявлено 12 випадків хвороби, зафіксовано навіть дві смерті від ботулізму, розповіли SEEDS в Асоціації рибалок України.

Відрізнити інфіковані ботулізмом продукти від якісних – практично неможливо, кажуть в Асоціації. Кращий спосіб захистити своє здоров’я – утримуватися від їжі, про якість якої вам нічого невідомо.

У зоні ризику – копчена, в’ялена і солона риба, гриби домашнього консервування, а також домашня ковбаса, м’ясні та рибні консерви. Найчастіше, розповідають експерти Асоціації рибалок, зараженою ботулізмом, є продукція, яку продають з рук.


За неофіційними даними тіньовий рибний ринок становить 4-5 млрд грн, повідомили SEEDS в Асоціації. Відтак незаконний вилов риби в Україні становить понад 80 тисяч тонн на рік – щодня браконьєри виловлюють з водойм понад 400 тонн риби.

«На сьогодні серйозно ослаблений фітосанітарний контроль за виробництвом продуктів харчування. Риба, виловлена ​​незаконно переробляється нелегально», – каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.



«У нас в країні близько 15 великих офіційних підприємств, переробних рибу. Вся інша риба сушиться і в’ялиться на подвір’ях приватних підприємців поряд з місцями утримання курей і свиней. Тому говорити про належний санітарний контроль її якості не доводиться.

Від придбання такої продукції ми з вами не застраховані навіть в супермаркетах. Україна єдина країна в Європі, де покупець не може отримати достовірну інформацію про походження риби або рибного продукту. Тому тіньовий рибний ринок з кожним роком стає дедалі більшим», – кажуть в Асоціації.


Ботулізм – це отруєння ботуліновим токсином, який накопичується в зіпсованих продуктах. Ботулотоксин – це один з найсильніших в природі отрут. Його смертельна доза для людини становить лише 0,3 мкг.

Щоб його нейтралізувати, необхідно щоб продукт пройшов повноцінну термічну обробку. На промислових виробництвах практично не зустрічається подібна проблема: там всі консерви обробляють в автоклаві за температури 120 градусів. У домашніх умовах важко осягти такого.

Наявність токсину можна розрізнити за смаком і запахом. У зв’язку з цим лікарі радять звертати увагу на зовнішній вигляд консервування і насторожитися, якщо кришка консервів здулася, а при відкритті банки немає характерного клацання.

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 години після вживання зараженої їжі. Однак, чим важче захворювання, тим коротший інкубаційний період – іноді симптоми можуть проявитися вже через 2 години.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!