В Україні колосально зменшилось внесення органічних добрив
Деградація ґрунтів. Це питання сьогодні надзвичайно важливе як для всього світу, так і для України. Причин для такого руйнівного процесу чимало. Зокрема технології обробітку ґрунту. Дається в знаки і те, що в Україні колосально зменшилось внесення органічних добрив, пише SEEDS.
Про це розповів Микола Кучер, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики під час конференції «Національний виклик: деградація ґрунтів, чи відновлення їх родючості?», яку організував «БТУ-Центр».
«Питання деградації ґрунтів сьогодні як і для всього світу, так і для нас надзвичайно важливе. Це питання не тільки якесь технічне чи агрономічне, це скоріше питання соціальне і ментальне. Тому, що дійсно деградація ґрунтів іде, і більшість наших технологій, з якими ми сьогодні працюємо, в принципі деколи ігнорують питання, які приводять до деградації ґрунтів.
І це не тільки технічно. Це і в ментальному плані. Ви розпитайте будь-якого нашого агронома по захисту рослин – вони вам розкажуть про кожен хімічний препарат до дуже найменших деталей. Але розпитайте про підходи і технології обробітку ґрунту, і ви відчуєте ту величезну різницю між тим, які знання в хімічні сфері, і які знання з обробітку ґрунту.
Тому я вважаю, що сьогодні потрібно відпрацьовувати такі технології, які дадуть можливість не приводити до деградації ґрунтів. Адже в нас сьогодні колосальна механічна і фізико-механічна деградація. Ерозія, погіршення фізичних властивостей ґрунтів… Іде біологічна деградація ґрунтів», – розповів Микола Кучер.
На думку фахівця, сьогодні вкрай важливим є і питання внесення органічних добрив. В Україні воно колосально зменшилось за останні 30 років.
«У нас дійсно колосально зменшилось внесення органічних добрив. Якщо в 90-у році Україна вносила 260 млн тонн, це практично більше 15 тонн на гектар, сьогодні Україна вносить 11 млн тонн, а це всього 2,5-2,6 тонни на гектар.
Тому я вважаю що сьогодні потрібно все робити щоб збільшувати виробництво органічних добрив.
Останні роки на тих підприємств де я бував, дуже серйозно почали відпрацьовуватись технології компостування органічних добрив. Особливо аеро-компостування. Уже з’явилися українські хороші машини для цієї роботи.
Але разом з тим, наскільки я розумію, фактично не відпрацьовані технології і не вивчені можливості додавання в компості фосфорних добрив, калійних добрив. Просто багато питань, які елементарно, але не вивчені», – підкреслив Микола Кучер.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!