Найбільша в Україні лялька-мотанка з’явилась в Києві, на березі столичного Йорданського озера. Заввишки вона сягає 2,5 метрів.
Створили її спільними зусиллями Зеленбудівці Оболонського району та кияни з спільноти «Почайна» спеціально до святкування Водохреща. До речі, це не перша поява на публіці цієї видатної жіночої постаті, а своєрідне відновлення в новому образі, розповіла SEEDS голова громадської організації «Почайна» Аннабелла Моріна.
«Взагалі спочатку це була трипільська жінка. Ми колись зробили її на день Києва. Вона вийшла доволі специфічна. На цей рік виникло питання, що з нею зробити, ми і придумали, що це буде мотанка. І це переродження ми вважаємо доволі історичним.
З сіна саму фігуру зробив КП УЗН Оболонського району – Київзеленбуд. Ми з ними вже давно товаришуємо. Вони зробили постать, а я вже одягала її. Ось так, спільними зусиллями була створена така символічна лялька-мотанка», – розповіла Аннабелла Моріна.
Те, що київська лялька-мотанка найбільша в Україні, Аннабелла Моріна дізналася від майстрині, яка консультувала спільноту під час створення постаті.
«Коли ми її робили я провела консультацію у Світлани Ліховід, – це майстриня, яка займається виготовленням ляльок-мотанок. Як говорять майстри, так, це найбільша лялька-мотанка в нас вийшла. Заввишки 2,5 метри – це мені сказали в «Зеленбуді», – додає Аннабелла Моріна.
Однак про фіксацію рекорду в громадській організації «Почайна» навіть не замислювались. В планах було просто створити цікаве зимове свято для мешканців Оболоні та всієї столиці та нагадати киянам про давні українські звичаї та традиції.
Столична спільнота «Почайна» освячує води Йорданського озера вже доволі давно.
«Вперше ми освятили води Йорданського озера у 2015 році разом з моїм другом священником ПЦУ Сергієм Бережним, який відкрив тут, на березі озера, першу парафію православної церкви України.
Перший масовий захід на озері ми проводили в 2019, році, коли встановили церкву і розчистили підводну частину пляжу. В цьому ж році ми вперше зробили дерев’яну купель. Такої більше немає ніде в Києві, вона безпечна – можна винирнути і вхопитися руками. Відтоді на наше прохання щороку роблять таку купель», – розповіла Аннабелла Моріна.
Під час святкування Водохреща на березі Йорданського озера лунало чимало обрядових пісень і палав вогонь великого святкового багаття, даруючи присутнім не тільки тепло цієї холодної січневої днини, а й віру у краще майбутнє України.
Людмила Калита, SEEDS
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!