В Китаї почали виробляти картопляний рис

0 121

На південному заході Китаю проходить початкові виробничі та продажні випробування крохмальний продукт у формі рису, виготовлений з картоплі за новою технологією обробки. Виробнича лінія запрацювала тільки в листопаді 2024 року, пише SEEDS.

Новий продукт має потенціал для переробки картоплі, яка має високу врожайність, але короткий термін зберігання. Порівняно із середньою врожайністю рису в 12 тонн з гектара, врожайність картоплі може досягати понад 30 тонн з гектара. Її можна вирощувати в різних регіонах Китаю, включаючи гірські райони та рівнини, а ще вона має високу стійкість до посухи.

Академік Китайської академії наук, фізикохімік Ву Ці п’ять років розробляв технологію, яка змінює властивості макромолекул картопляного крохмалю на фізичному рівні, змінюючи форму ланцюжка крохмалю, пише Xinhua.



Науковці розповіли, що «картопляний рис» був оброблений за високої температури та високого тиску, тому рис не потрібно мити та замочувати. Його можна готувати у звичайній електричній рисоварці як справжній рис, а кількість води та час приготування набагато менші, ніж у рису.

Читайте також: Українські селекціонери створюють цукрову кукурудзу для космічних місій NASA та SpaceX

Після обробки продукт можна зберігати за кімнатної температури протягом тривалого часу без необхідності вентиляції чи контролю температури та вологості. Це зручно на відміну від свіжої картоплі, яка має короткий термін та високу вартість зберігання.


Попередні оцінки показують, що 2,5 т картоплі можна переробити на 1 т «картопляного рису», при цьому вихідна вартість збільшиться у 10 разів.


Компанія зараз вирощує картоплю на 158 тис. га, з яких отримує 3,5 млн т із загальною вартістю продукції близько 10 млрд юанів (приблизно $1,37 млрд).

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!