В Карпатах чекають на унікальне явище – всі ягоди-дикороси достигнуть майже одночасно

0 7 692

В Карпатах цьогоріч у період катаклізмів і карантину чимало разючих змін. Однак найбільшої шкоди зазнали тільки люди – туристів поменшало, горам від того одна користь.

Травень та початок червня у Карпатах були аномально холодними, у горах сніжило та стояли морози навіть у першій половині червня — так, що й місцеві, і науковці казали, що на їхній пам’яті такого не було.

“Усі оті природні катаклізми, які відбувалися в травні-червні в Карпатах природі сильно не нашкодили, навпаки – додали кілька акцентів, які підуть Карпатам на користь”, – розповідає закарпатський гід Сергій Прокоп.

Ще один позитив від примх природи цього року — вегетація карпатських ягід.

“У кінці серпня прогнозуємо, що в один день у поході Карпатами можна буде поласувати одночасно суницею, малиною, ожиною, яфиною, брусницею і навіть лохиною. Таку дивовижу можна було зустріти на північних та північно-західних схилах і в інші роки, але зрідка, а цьогоріч – це буде масове явище, – каже Сергій Прокоп.

Він пояснює, що зазвичай ці ягоди достигають почергово і суниця з брусницею, скажімо, мало перетинаються в часі — між ними, зазвичай, “відстань” у 2-2,5 місяця.

“Але в таких природних умовах, як цьогоріч, із затримкою тепла в субальпійській та альпійській зонах усе відбувається дуже швидко, бо рослини повинні дати потомство.

Довгоочікуване тепло якщо вже приходить, то рослини прискорюють вегетацію і швидкими темпами дають плоди. Так буде цьогоріч. Прогнозуємо, що всередині серпня впродовж одноденного походу можна буде одночасно поласувати цими ягодами в Карпатах”, – каже закарпатський гід.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Укрінформу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!