В горах Закарпаття відродили розведення форелі

0 771

Розведення делікатесної цінної риби – давній закарпатський промисел. Є історично зафіксовані факти вирощування форелі (по-закарпатськи – пстругів), іншої риби і навіть раків для австрійського та австро-угорського імператорських дворів.

У далекому 17 столітті у горах на Свалявщині навіть виникло ціле село з рибалок, які професійно займалися вирощуванням риби для цісарського столу.



За останні 20-25 років насамперед завдяки розвитку на Закарпатті туризму призабутий після розпаду Радянського Союзу промисел відроджується.

Зараз форелеві господарства є у всіх без винятку 13 районах області. Одне з них – “Форелева садиба” у Колочаві на Міжгірщині.


Пструг струмковий (форель) зустрічається в холодних, чистих струмках і озерах. Природною зоною їх виникнення є північна півкуля: Європа, Північна Азія та Північна Америка. Кілька видів були завезені в багато країн світу, включаючи Австралію та Нову Зеландію, де вони часто витісняють місцеві види риби.

Ізольовані популяції часто настільки різні за формою і забарвленням, що описані як окремі види, проте, генетичні дослідження показують, що число видів значно нижче, ніж це було б в результаті морфологічних відмінностей.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Б’ютифул Карпати

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!