В Австралії корів випасатимуть роботи-скотарі з штучним інтелектом
Дослідники Сіднейського університету обладнали свого робота-скотаря новими датчиками, системами машинного навчання та штучним інтелектом. Він може спрямовувати худобу на ділянки із соковитішою травою, уберігаючи пасовища від деградації, пише SEEDS.
Вперше запущений у 2016 році як простий робот-пастух, здатний долати пересічену місцевість, SwagBot був оновлений датчиками, штучним інтелектом (AI) і системами машинного навчання.
Читайте також: На Кіровоградщині фермерка вирощує найбільші у світі креветки
SwagBot, який живиться від батареї, тепер може визначати здоров’я, тип і щільність пасовищ і контролювати здоров’я худоби. Потім він використовує цю інформацію для автономного вигону великої рогатої худоби на найкращі пасовища та переміщення їх до того, як земля буде надмірно випасана, а ґрунт деградуватиме. Він також може повертати дані фермерам, повідомляє Reuters.
«Щойно худоба звикне до робота, вона буде слідувати за ним, – сказав професор робототехніки та інтелектуальних систем Сіднейського університету Салах Суккаріє, чия команда створила SwagBot. – Ви хочете перемістити тварин у правильну частину пасовища, де є хороший білок і вуглеводи. Ви хочете мати можливість робити це дуже плавно без огорож».
Австралія є одним із найбільших у світі експортерів яловичини, близько 30 млн голів великої рогатої худоби розкидані по величезному ландшафту, який часто буває сухим і чиї пасовища можуть бути бідними.
Фермери постійно оцінюють, скільки тварин може утримувати їхня земля, але багато з них мало контролюють, де тварини пасуться на великих закритих територіях. Надмірний випас худоби може призвести до збіднення ґрунтів, на яких живе менше рослин і тварин.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!