Уряд схвалив порядки держпідтримки на 2018 рік
Уряд під час засідання затвердив програми державної підтримки на 2018 рік і зміни до них. 6,3 млрд гривень будуть розподілені між основними програмами: державна підтримка тваринництва, вітчизняного сільськогосподарського машинобудування, садівництва і підтримка фермерства.
Найбільшу суму – 2,5 млрд грн буде виділено на програму здешевлення кредитів для будівництва тваринницьких і молочнотоварних комплексів, ферм, за ставкою до 3% у гривні протягом 5 років. У тому числі відшкодовуватимуть до 30% власних коштів аграріїв, залучених на таке будівництво.
«Даний сектор потребує підтримки, оскільки тваринництво – це затратна галузь, яка потребує значних капіталовкладень, як на будівництво комплексів, так і на закупівлю обладнання, і постійних інвестицій протягом 5-7 років. Для бізнесу головне – чіткі і прописані правила. Пакет документів, який просто зібрати і просто пройти процедуру подання. Це дозволить отримати рівний доступ до державної підтримки всім виробникам», – прокоментував Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
Ще 1,5 млрд гривень, із загальних 4 млрд, будуть направлені на компенсацію вартості племінних тварин і матеріалів, утримання молочного стада і вирощування селянами молодняку ВРХ.
«Державна підтримка тваринництва націлена на нарощення поголів’я. Програма буде реалізовуватися через компенсацію вартості племінних тварин і матеріалів, утримання молочного стада і вирощування молодняку ВРХ. Кошти будуть виділятися не тільки підприємцям, а й селянам, фінансово мотивуючи їх не віддавати молодняк на забій», – зазначив Тарас Висоцький.
Компенсація при купівлі вітчизняної с/г техніки становитиме 25% вартості. На цю програму в бюджеті передбачено 1 млрд грн.
«Запуск програми компенсації вартості вітчизняної техніки у 2017 році відбувся із запізненням. Цього року список техніки був розширений, а сума збільшена до 945 млн грн. Проте, аби стимулювати попит на вітчизняну техніку, необхідно покращувати саме рівень її виробництва і відповідно якість, впроваджуючи і реалізуючи інноваційні рішення», – вважає Олег Нестеров, координатор комітету техніки «Асоціації Український клуб аграрної техніки».
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.
Детальніше про УКАБ: http://ucab.ua
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!