Унікальні породи гусей української селекції знаходяться на межі зникнення
Вітчизняні породи гусей велика сіра та велика біла – унікальні, але якщо не розвивати їхню селекцію, можна вратити ці породи зовсім.
На цьому наголосила головний зоотехнік-селекціонер племінного птахівничого підприємства «Роздольне» (Харківська область) Катерина Кисла.
Підприємство – єдиний племінний завод в Україні, де розводять ці породи гусей.
Сьогодні «Роздольне» утримує поголів’я з 5,5 тис. гусей, із яких 600 – селекційне стадо (племінне ядро). Решта – це прабатьківське стадо, яке отримують від селекційного.
У вирощуванні гусей підприємство використовує тільки свіжий селекційний матеріал, який є в селекційнику господарства. «Прабатьківське стадо оновлюємо кожного року свіжою кров’ю для збереження породи, тому нам немає потреби завозити селекційний матеріал із-за кордону», – зазначила Катерина Кисла.
За її словами, до 2006 року, коли працювала загальнодержавна програма селекції у тваринництві, що фінансувалася з державного бюджету, «Роздольне» отримувало відшкодування витрат, понесених на збереження генофондних стад гусей великої сірої та великої білої порід і на вирощування племінного конвенційного ремонтного молодняку для власної племінної бази.
Оскільки господарство вже не отримує підтримки, то реалізує в основному не племінні, а інкубаційні яйця інкубаторним станціям Дніпропетровської, Запорізької, Полтавської, Чернігівської, Черкаської й Харківської областей, розповіла Катерина Кисла. Крім того, комплектує стада в деяких господарствах.
«Однак головною проблемою «Роздольного» є те, що немає достойної ціни на нашу продукцію, – підкреслила вона. – Збільшувати поголів’я гусей у сучасних умовах – недоцільно через низький попит і відсутність державної підтримки».
SEEDS.org.ua за матеріалами AgroTimes
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!