Унікальні авторські солодощі без цукру припали до смаку багатьом українцям
Солодощі без цукру? Таке цілком реально! До того ж ці унікальні смаколики дуже популярні в Україні. Секретами створення незвичайних рецептів з журналістами SEEDS охоче поділився Станіслав Бордіян – співзасновник торгової марки “bezCAXAPA”.
– Як можна створити солодощі зовсім без цукру?
– Можна і без. В наших солодощах тільки фрукти, горіхи, спеції та насіння. Без додавання жодних підсолоджувачів.
– Що замість цукру робить цукерки солодкими?
– Фрукти.
– Невже цього достатньо?
– Більш ніж достатньо, для того, що б мати правильний, збалансований смак по солоду – щоб цукерка не вийшла занадто приторною.
– Чи багато покупців цікавляться такими солодощами?
– Судіть сам: у нас більше 100 точок в ритейлі, близько 30 тисяч фоловерів в Instagram, 2 тисяч в Facebook. Плюс власний заклад з досить непоганою відвідуваністю.
– Де в Україні представлені ваші “безцукрові” солодощі
– По всій Україні: Київ, Дніпро, Харків, Одеса, Львів, Чернівці… Все починалося з того, що готували тільки для себе, але, з часом все переросло в бізнес, який на сьогоднішній день досить масштабний.
– Хто є автором рецепта?
– Дружина. Все придумала вона. Створити цей бренд – це теж ідея дружини. По-суті виходить, що вона – ідейний натхненник, а я – реалізатор.
– І як давно Ви займаєтеся реалізацією таких унікальних солодощів?
– Проект почав своє існування в 2016 році. Заходити “в маси” він почав пізніше – тільки на початку 2017 року.
– Скільки видів продукції випускаєте?
– 11 видів цукерок і 4 види шоколаду. І все без цукру, без глютену, без лактози. Навіть в молочному шоколаді використовується сухе кокосове молоко.
– Де знаходиться саме виробництво?
– В Києві. Воно повністю сертифіковане. У нас працює 7 працівників. Зараз виробництво знаходиться ще й на етапі отримання сертифікату ХАССП – наразі і в Україні, і в Європі вважається топовим.
– Які з солодощів подобаються саме Вам?
– Зараз, напевно, кокосові. Але смаки час від часу змінюються. Змінюються і улюблені цукерки. Зараз подобаються тільки кокосові, потім – тільки кавові або з гібіскусом.
– Гібіскус? У вас є і такі солодощі?
– Так. Для їх виготовлення ми використовуємо світлий фінік, тертий каркаде (гібіскус), терту сушену шкірку граната, лимонний фреш. Виходить цукерка з кислинкою, але такий продукт досить цікавий нашим споживачам.
Гібіскус, кавові, капучино, макові – кожен рецепт унікальний. Той самий фінік. Ми використовуємо 4 різних види фініків, які відрізняються за консистенцією, за смаком, за кількістю вмісту цукру, що впливає на кінцевий продукт.
– А що ж найпопулярніше? Які солодощі вподобали ваші клієнти?
– У кожного свої. Ми, звичайно, проводимо статистичний аналіз, але люди все одно скуповують те, що їм до смаку. Наприклад, сьогодні найбільше продаються ті цукерки, які не завжди найпопулярніші. Це макові цукерки.
– Хто і для кого купує ваші цукерки?
– Все залежить від завдання. Досить багато корпоративних замовлень. Якщо потрібно багато символічних подарунків – можна купити маленькі коробочки по 30 або 60 гривень. Є великі коробки. Багато хто купує поштучно – для себе.
Багато людей, які займаються спортом, вживають наші солодощі. В наших цукерках “правильний” склад: невисокий глікемічний індекс і водночас “правильні” вуглеводи.
Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!