На Одещині зафіксували унікальне природне явище – цвітіння пізньоцвіту анкарського. Цю рідкісну червонокнижну рослину місцеві жителі називають “брандушкою”, пише SEEDS.
Про це повідомив доктор біологічних наук та начальник науково-дослідного відділу національного природного парку “Тузлівські лимани” Іван Русєв.
«У День Соборності в Українському Причорноморр’і буйно квітне пізньоцвіт анкарський (по народному брандушка)», – повідомив науковець.
Перші квіти з’явилися в басейні річки Кагильник неподалік Татарбунар. Пізньоцвіт анкарський вважається найранішим серед первоцвітів — цього року він почав пробиватися крізь землю одразу після зимового сонцестояння, у період між Різдвом та Новим роком.
Читайте також: Молодий мешканець Дніпра розробив методику вирощування рослин в підземних фермах
“Слід зазначити, що через протизаконне розорювання більш 50% степових ділянок у НПП “Тузловські лимани”, ця рослина зникла в нацпарку більше 30 років тому”, – додав Іван Русєв.
Екологи зазначають, що рослині загрожує зникнення через людську діяльність. Серед основних загроз – розорювання степів, випасання худоби взимку, надмірне рекреаційне навантаження та збирання квітів для продажу.
Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у ювілейній конференції
«Прибутковий агробізнес 2025: Освіта. Технології. Фінанси».
Конференція відбудеться 12 лютого 2025 року в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ об 11:30 у Київському МВЦ в конференц-зоні 3 павільйону.
УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!