Українську писанку визнали культурним надбанням людства

0 17

На 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини українську писанку було визнано культурним надбанням людства, пише SEEDS.

До Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства був включений перший міжнародний елемент від України спільно з Естонією Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць. Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.

«Це наш спільний успіх, який засвідчує силу нашої єдності. Водночас агресор руйнує нашу культуру, пам’ятки, театри, бібліотеки, музеї. У боротьбі за батьківщину гинуть наші митці — носії живої спадщини. Їхня втрата підриває саме серце нашої ідентичності. Адже без людей жива спадщина не існує. Ми ж доводимо, що навіть у найтемніші часи ми залишаємось незламними», — наголосив глава МКСК Микола Точицький.

У Міністерстві розповіли, що робота над номінацією розпочалася у 2017 році після зустрічі з українською спільнотою носіїв в Естонії. Номінація складається з трьох елементів: два з них включені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України — Українська писанка: традиція і мистецтво та Традиція гуцульської писанки.

Читайте також: Новий рекорд України: кондитерка з Харкова створила найменшу пряничну інсталяцію архітектурної споруди

Ще один елемент — Українська писанка, традиція і мистецтво оздоблення Великодніх яєць був включений до Національного списку елементів нематеріальної культурної спадщини Естонії.

«Визнання української писанки, як культурного надбання людства, демонструє усьому світу, що українська культура є невід’ємною частиною світової культури, яка базується на повазі до творчого розмаїття, та повазі до культури і традицій народу», — зауважили у міністерстві.



Наразі у Репрезентативному списку нематеріальної культурної спадщини людства — 611 елементів, що відповідають п’яти регіонам і 140 державам-учасницям Конвенції. Від України до цього списку включено:

  • Петриківський декоративний живопис як феномен української орнаментальної народної творчості (2013 року);
  • Традицію Косівської мальованої кераміки 2019);
  • Орьнек — кримськотатарський орнамент та знання про нього (2021).

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!