Українським фермерам вдалось за рік відновити вирощування овочів після підриву Каховської ГЕС

0 106

За інформацією аналітиків EastFruit, аграрії України домоглися неймовірного прогресу у відновленні обсягів виробництва овочів, раніше сконцентрованих у південних регіонах Херсонської області, які зараз окуповані росією, пише SEEDS

Попри те, що російські окупанти майже повністю знищили створюване десятиліттями вирощування традиційних овочів регіону, включно з підривом дамби Каховської ГЕС, знищенням систем зрошення, сучасних овочесховищ, мінуванням полів та іншими варварствами, українські фермери змогли неймовірно швидко налагодити вирощування в інших регіонах країни.


Це абсолютно безпрецедентно – всього за рік, в умовах триваючої війни, дефіциту робочої сили й фахівців, відновити вирощування практично до довоєнних обсягів у регіонах, які не мають оптимальних для цього умов!


Для порівняння, росія за більш ніж 30 років з моменту розпаду СРСР, маючи безмежні земельні ресурси, так і не спромоглася налагодити вирощування овочів і фруктів у достатніх обсягах для задоволення потреб власного населення, а Україна з нуля зробила це за рік. Зазначимо, що вирощування овочів – це дуже технологічно складний процес, що вимагає глибоких знань агрономії та значних інвестицій.

Читайте також: Українські аграрії просять залишити ліміт 100 гектарів в “одні руки” до кінця війни

За даними EastFruit, прогрес України в цьому питанні можна підтвердити оптовими цінами на продукцію.

“За даними щотижневого цінового моніторингу EastFruit, борщовий набір, куди входять: картопля, цибуля, морква, капуста і буряк за рік подешевшав на 11%. При цьому найбільше зниження цін відбулося щодо цибулі та моркви: на 48% і 33% відповідно.

Ціни на картоплю істотно зросли, проте вони залишаються одними з найнижчих у Європі, тобто ми можемо говорити про відновлення цін на картоплю до рівня, прийнятного для картоплярів”, – пояснює цінові тенденції Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Також певне зростання цін було зафіксовано щодо буряків і капусти, однак ці культури вирощувалися завжди переважно в тих регіонах, які не були окуповані росією, і зростання цін за цими товарами також радше відображає їхнє відновлення до середніх рівнів у зв’язку зі стабілізацією ринку.

Минулого року ціни на них були критично низькими, оскільки спостерігався значний відтік населення країни, тоді як виробництво залишалося порівняно високим.


Попри зниження цін на багато культур, за оцінками експертів EastFruit, овочівництво і картоплярство в Україні в сезоні 2023/24 року залишатиметься прибутковим, що дасть змогу ще більше наростити інвестиції в цей сектор наступного сезону.


Пріоритетом для українських аграріїв буде розширення потужностей зі зберігання та доопрацювання продукції, щоб мати можливість відновити можливості для експорту овочів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!