Українське рішення з фіксації збитків агросектору внаслідок війни, увійшло до п’ятірки фіналістів міжнародного конкурсу інновацій. Його представили на щорічній конференції «SID-US», що проходила 24 травня у Вашингтоні, пише SEEDS.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
SID-US – це одна із найбільш значимих конференцій, присвячених питанням міжнародного розвитку. Темою заходу 2023 року були зміни, які формуватимуть наступне десятиліття. Конференція зібрала понад 1500 учасників та 90 спікерів – політиків, інвесторів, громадських діячів з різних країн світу.
Найочікуванішою подією заходу стало представлення фіналістів щорічного конкурсу інновацій. Його завдання – визначити сучасні рішення, що здатні допомогти світу протистояти глобальним світовим викликам. П’ять фіналістів з різних країн та континентів представляли свої інноваційні кейси.
Одним із фіналістів конкурсу став кейс з України щодо набору рішень для документування збитків агросектору України, розроблений експертами Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) та Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).
Читайте також: Селекціонерам вдалось створити повністю фіолетову капусту броколі
Щоб вимагати справедливості і компенсації у міжнародних судах, потрібні докази завданих збитків, а отже усі руйнування мають бути належно й одразу зафіксовані. Проте досі методології фіксації збитків, завданих воєнними діями, в Україні не було.
За підтримки Програми USAID АГРО було розроблено інструкції, методологію фіксації пошкоджень, шаблони документів, відеоприклад процесу документування руйнувань та інтерактивну мапу руйнувань агросектору України, яка не лише зберігає докази про злочини російської армії, але й візуалізує їх наслідки.
Цей інтерактивний інструмент став у нагоді не лише для зберігання доказів, але й для пошуку донорів. Найближчим часом у Нідерландах запрацює Міжнародний реєстр збитків, завданих росією Україні. Зібрані дані і докази уже готові для передачі установі послугують відновленню правосуддя.
Інтерактивна мапа руйнувань агросектору вже містить дані про 534 об’єкта та 1100 доказів про злочини російських військ проти агропідприємств.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!