Українці розробили системи зрошення, які допомагають заощаджувати та отримувати кращі врожаї

0 539

З кожним роком питання зрошення стає дедалі важливішою і вагомою частиною гаманця кожного українського фермера. Однак уникнути зайвих витрат цілком можливо. Варто тільки ретельно налагодити ефективне зрошення.

Про це розповів Владислав Разкевич, керівник та співвласник компанії «Евкаліпт Р» під час конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ. ТЕХНОЛОГІЇ”, пише SEEDS


Конференцію організувала та провела агромедіа-агенція Sapienza.media за підтримки профільних асоціацій: Української Плодоовочевої Асоціації – УПОА і Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції.


«З чого ж починається економія та на чому ми можемо заощадити? В першу чергу, – це вибір ділянки. Після того, як безпосередньо сам фермер проконсультувався з агрономами та вибрав ділянку для певної культури, її потрібно промоніторити. Кожен ґрунт має свої особливості і властивості. Відповідно, потрібні системи моніторингу для вимірювання вологості ґрунту.

Наступний крок – це система контролю та планування зрошення. Цей комплекс вам надає в сухому залишку економії тільки по водним ресурсам на перші два-три роки плюс 50% економії води. Враховуючи те, що вода в нас вже коштує грошей, і тягне за собою електроенергію і людські ресурси, – це досить суттєво. Тобто за рік-два, скільки б не коштувала ця система автоматизації моніторингу, ви її повністю окупите», – розповідає Владислав Разкевич.

Для початку, за його словами, на ділянці встановлюють вимірювальні зонди, які окрім вологості ґрунту та температури можна обладнати додатковими датчиками контролю ЄСІ, що дозволяє контролювати насичення ґрунту солями.



«Самий передовий серед виробників таких датчиків це «Сінтек» (Австралія), вони законодавці в цьому плані. Але ми зробили свій власний, український датчик, який по параметрам взагалі нікому не уступає. В деяких випадках навіть зручнішим і точнішим», – зазначив Владислав Разкевич.

Щодо кількості датчиків має якось сталої величини. За словами Владислава Разкевича, починати варто з вивчення простої типової ділянки групи. Тільки після дослідження агроном розуміє де саме на полі йому варто масштабуватися, і в яких саме ділянках.

«Датчики працюють на радіо-модулі. Тобто це все віддалена система, весь контроль у вас віддалений – в телефоні, чи в ноутбуці. Вам не потрібно бігати і кожен раз провіряти датчики. Відповідно, дані йдуть постійним потоком. Звичайно що є змішані ґрунти і їх потрібно детальніше вивчати.

Далі, після накопичення даних, ми визначаємо точку, де буде знаходиться більша частина вологи і як її підтримувати. Основна задача цієї системи – це тримати вологість в кореневій системі», – наголошує Владислав Разкевич.



За його словами, вплив на вражальність завдяки встановленню контролюючої системи суттєвий.

«Коли ми не контролюємо ці всі процеси. Ми «виливаємо» воду якимось табличними нормами, але табличні норми – для ідеальних умов. В них не закладені важливі дані: на які стадії розвитку рослина, в якому війці ця рослина, які ґрунтові умови. Важливо мати розуміння власної ділянки, І в кожного це індивідуально.

Для спрощення розрахунків ми розробили програму, яка автоматично вираховує в якому шарі ґрунту скільки вологи, де знаходиться коренева система і скільки там вологи. Відповідно на наступний графік поливу агроном розуміє, чи варто йому додати якусь кількість у відсотках чи в об’ємі води, чи її навпаки слід прибрати. Це досить спрощує систему контролю», – каже   Владислав Разкевич.



«Переходячи безпосередньо до поливу, варто сказати, що найоптимальнішим рішенням, після моніторингу і автоматизації системи є застосування так званих імпульсних поливів.

Досить багато є ділянок які мають брак води, зокрема це піщаний ґрунт. В такому випадку ми даємо воду невеликими порціями, тобто порція води, яку має отримати рослина, ми ділимо на більш дрібні частинки. Завдяки застосуванню імпульсних поливів ми досягаємо того, що в легких ґрунтах вода знаходиться тільки в кореневій системі», – додає Владислав Разкевич.

За допомогою системи зрошення і застосуванню агрономічних заходів вдається отримати суттєвий приріст на рослинах навіть після підмерзання, каже фахівець компанії «Евкаліпт Р».



Окрім іноземних систем для сільскогосподарського зрошення українська компанія успішно використовує власну розробку.

«У власну розробку ми вже вклали всі побажання наших фермерів. Вже чотири роки ми працюємо з цією системою, і я гадаю, вона досить вдало вже себе показала. Відсотків на 30-40% дешевше.

Далі кожен фермер вирішує сам, чи зможете він її собі дозволити, чи він зможете дозволити собі обійтись взагалі без неї», – наголосив Владислав Разкевич.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!