Українці не поспішають продавати землю: чому на ринку низька активність?
З липня українці отримали можливість продавати свої земельні ділянки. Утім, за цей час було здійснено менше ніж 8 тис. операцій з купівлі-продажу землі. Чому ринок розвивається повільно та як його активізувати, в коментарі для SEEDS розповіла Тетяна Грищенко, депутат Верховної Ради, учасниця міжфракційного об’єднання Депутатська аграрна рада (ДАР).
“Серед головних завдань ринку земель сільськогосподарського призначення є надання можливості власникам земель сільськогосподарського призначення (паїв) в повній мірі реалізувати своє право власності на такі землі”, – говорить пані Тетяна.
На її думку, активізувати ринок землі в Україні – це не зовсім правильне твердження, а тим більше завдання.
“На ринку мають бути створені прості, зрозумілі та прозорі умови доступу до земельних ресурсів усіх учасників ринку. Тому саме створити такі умови – це головне завдання”, – зазначає учасниця ДАР.
Низьку активність на ринку землі за перший місяць його роботи депутат пояснює насамперед ціною.
“У власників земель є чітке розуміння, що на перших етапах запуску ринку, ціна буде не суттєво більше нормативної грошової оцінки, але з часом вартість має значно збільшитись. Саме тому більшість власників не поспішають продавати землю. Запроваджена модель ринку земель, наразі, проходить «тест» практикою, під час чого можуть виникати деякі неузгодженості. Народні депутати-члени аграрного комітету, знаходяться у постійному зв’язку з профільними робочими групами, а сам аграрний комітет завжди відкритий для обговорення з представниками всіх асоціацій, груп, об’єднань щодо функціонування ринку земель, в тому числі питань тлумачення деяких положень законодавства щодо нотаріального посвідчення угод купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення. Як членкиня аграрного комітету, постійно тримаю в полі зору поточну ситуацію на ринку земель сільськогосподарського призначення. Ми з колегами – народними депутатами України – готові оперативно реагувати та вносити відповідні зміни в законодавче поле щодо поліпшення умов функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення”, – говорить Тетяна Грищенко.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!
Во Франции гектар стоит 7000 долларов. В Украине ждут, когда вырастет до 10 000. Какая же голова будет покупать в Украине по 10, когда можно купить во Франции по 7???!!!
Буба, та буде тобі відомо, що у нас в країні за 5 гектар землі, на початку завуальованого продажу ще з 1995-98 р.р. ( липової “оренди” з виплатою ренти авансом наперед) землі, за гектар давали по лише 400-500 доларів.
А ти про якісь 7000 – 10000 тисяч доларів за гектар млувиш.
Реально землю, кому вже дуже пече, можна продавати: на пісках, на ракушняках , вобщім херовеньку, тисяч по 2000 доларів за 1 га.
Більш – менш пристойну по 4000-5000, а геть добрячу може й по 7000 – 10000 доларів США.
А якщо вже геть по патріотично-державницькому далекоглядному, то взагалі землю потрібно було би повернути в державу та видавати бажаючим бути фермерами в оренду на багато років та контролювати дотримання ними правил агротехнологій та плани виробництва с/г продукції встановлювати тієї, яка обов’язоквою є для забезпечення країни, народу харчами.
А то сьогодні сіють селянські капиталісти лише те, що швиденько навар дає ( соняшники, рапси, сої, зернові хлібні, кормові тощо)..
Через те скоро свиней, корів будемо лише в Зоопарках бачити.