Україна – серед лідерів з експорту яблук до африканських країн
Українські експортери яблука поступово відкривають для себе ринок Африки. Наразі здійснюються постачання до Конго, Сомалі, Сенегалу та інших країн. А на ринку Ефіопії Україна стала одним з лідерів за темпами нарощування експорту, повідомляє SEEDS.
Минулого року Ефіопія імпортувала 4,3 тис. тонн яблук. Це на 30% більше, ніж у 2020 році. Країна продовжує нарощувати обсяги закордонних закупівель. Хоча перше місце серед постачальників яблука до африканської країни займає ПАР, Україна цього року зайняла шосте місце серед експортерів, перегнавши таких великих гравців, як Польща, Китай, Італія, США. Загалом, українські виробники у 2021 році відвантажили до Ефіопії 222 тонни яблук. Це в шість разів більше, ніж було експортовано у 2020 році, пише EastFruit.
У африканських країнах існує запит на яблука невеликого калібру. Там вони є великою екзотикою, тому продаються поштучно.
Читайте також: Українські яблука поїхали до Конго
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram“У постачанні яблука до країн Субсахарної Африки поки що важливі не так обсяги, як сам тренд. Адже яблуко там продається переважно поштучно і коштує досить дорого. А отже, за умови зниження ціни та покращення інфраструктури торгівлі свіжою продукцією, яка поки що продається без охолодження, потенціал зростання обсягів експорту яблука і справді величезний. Адже в одній тільки Ефіопії живе понад 115 млн людей, і темпи приросту населення в сукупності з темпами економічного зростання тут вищі, ніж в більшості інших регіонів світу, включаючи країни Південно-Східної Азії”, — зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Youtube та Підписуйтесь!