Українських аграріїв запрошують повністю зануритися в цифрові технології
Цифрові технології в агробізнесі стали не просто трендом, а musthave. Сьогодні використання технологій GPS-GIS-RS, Bigdata, Blockchain, робототехніки, безпілотних літаючих апаратів (або просто дронів) та інших десятків/сотень smart-рішень стало незамінним атрибутом успішного агробізнесу.
З початку року експерти відмічають дві основні тенденції на ринку цифрових рішень для аграріїв:
- Цифрові технології стали доступними для всіх категорій господарств через мобільні телефони.
Стартуючи з мобільних додатків (типу “помічник агронома”) навіть мікрогосподарства активно переходять до цифрового землеробства. Електронні карти полів, оптимізація виробничих процесів, контроль за технічними операціями та станом посівів, прогнозування врожаю та погодних ризиків, робота із фінансовими показниками та звітністю – тепер повністю перемістилися в мобільний телефон.
Всі дані “тут і зараз” і майже не потребують капітальних вкладень! Низка ресурсних компаній пропонують безкоштовні мобільні додатки та онлайн-кабінети для фермерів, де зібрані “енциклопедії” даних!
- Вітчизняні розробники-інноватори успішно конкурують на міжнародному ринку!
Сьогодні світова агроспільнота розглядає Україну не просто як лідируючого експортера зернових чи олійних культур, перспективного постачальника органіки, свіжих фруктів та овочів. Сьогодні Україна – це інтерактивний осередок розробки та впровадження цифрових рішень в агробізнесі.
Останні кілька років українські інноваційні компанії та стартапери активно завойовували увагу іноземної аудиторії власними розробками. Момент признання на зовнішніх ринках українського високоінтелектуального продукту став новою ерою для вітчизняного агропромислового комплексу. І це лише початок!
Такі тенденції додають оптимізму. Та в той же момент з’являються нові виклики: як охопити неосяжне? Адже:
- Кількість smart-рішень постійно зростає. Тому навіть обізнані фермери не встигають відслідковувати нові можливості. І тут же: як інтегрувати нові рішення до тих, що вже працюють на господарстві?
- Світова конкуренція, особливо в ІТ-сфері, надто висока. Стратегічне запитання: як на гребні хвилі “першопрохідців” закріпити лідерські позиції на міжнародному ринку цифрових технологій для агробізнесу?
Одночасне рішення обох завдань пропонують на IT-Corner 2019,спеціалізованому майданчику цифрових технологій та smart-рішень для агробізнесу, який відбудеться 29-31 жовтня в Києві.
Унікальна ідея IT-Corner 2019 – інтерактивна презентаційна зона в форматі open-space, де агровиробники можуть комплексно ознайомитися із існуючими на ринку цифровими технологіями та побачити у взаємодії рішення різних розробників.
“Для того, щоб зрозуміти нове явище, потрібно в нього зануритися з головою. Не просто щоб “побачити”, а щоб “пережити, зробити частиною власного досвіду. З цього й виникла ідея створення виставкової експозиції “без кордонів”, де будуть по-максимуму представлені “розумні” рішення. Це по-перше”, – коментують організатори.
“По-друге: надважлива ціль – забезпечити національним компаніям-учасницям розширені можливості в b2b сегменті. Акселеруючи розробників в одній локації, забезпечуючи потужну інформаційну підтримку заходу – ми формуємо цілісний образ вітчизняного ІТ-сегменту в агробізнесі. Наші виставки відвідує величезна кількість представників міжнародних компаній, які шукають потенційних партнерів. І це – шанс масштабування бізнесу для початківців!”
SEEDS.org.ua за інформацією IT-Corner 2019
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!