Українським фермерам розповіли як уберегтись від придбання неякісного насіння

0 429

Посівна у самому розпалі в Україні. Але для того, щоб на полях фермерів виросли заплановані культури і сорти, потрібно пильно дбати про якість насіння. Насправді це не важко, пише SEEDS. 

Про це розповіла Євгенія Чернишова, Головна спеціалістка відділу контролю в насінництві та розсадництві Управління фітосанітарної безпеки ГУ ДПСС в Херсонській області під час вебінару, проведеного Українським проєктом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Останнім часом товаровиробники мало уваги приділяють якості садивного матеріалу та самого насіння, каже експерт. Чому так відбувається, відповісти важко, однак, купуючи побутову техніку, чи авто, документи вимагають всі, нагадує Євгенія Чернишова.

«Що стосується насіння, садивного матеріалу, на жаль, поки що в нашій країні ця культура не розвинута», – бідкається фахівець.

«Якщо згадати історію, то на території України завжди була Насіннєва інспекція. Однак в 2012 році вона була реформована. Зараз у кожному управлінні фітосанітарної безпеки є відділ контролю в насінництві та розсадництві», – нагадала Євгенія Чернишова.

Насправді, алгоритм дій при купівлі насіння не дуже складний, зазначає експерт. Інформацію про всі сорти і всі сертифікати можна знайти безкоштовно у відкритому доступі на порталі МінАПК.



«Перше, що вам потрібно – зайти на сайт Міністерства Аграрної політики, перевірити, чи є такий сорт. Друге – перевірити виробника, який пропонує купити цей товар в реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва. Вони зобов’язані надати вам документи. Наостанок потрібно обов’язково перевірити посівні якості насіння», – каже Євгенія Чернишова.

Для дрібних фермерів, які часом купують насіння у пакуванні, експерт дала кілька простих і дієвих порад про те, як відрізнити насіння сертифіковане від підробки, тільки по зовнішньому вигляду самого пакування.

«По-перше, на упаковці завжди повинна бути вказана ботанічна назва виду. Обов’язково має бути вказано сорт і обов’язково державною мовою.

Якщо ви купуєте насіння не марковане державною мовою, відсотків 90 – це контрафактне насіння і воно потрапило на територію України нелегально.

Якщо це нелегально, документів на нього (насіння – ред.) не буде. У випадку, якщо ви не отримуєте очікуваних сходів, або це буде не той сорт, а у вас зриватиметься контракт, ви нічого не зможете довести, оскільки документів у вас на нього не буде», – застерігає Євгенія Чернишова.

«На пакетиках з насінням дуже часто зустрічається: якість насіння контролюється Державною Насіннєвою Інспекцією. Це раз наголошую, що її вже немає 9 років», – додає експерт.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!