Український медовий фальсифікат – вищий пілотаж в світі підробок меду

0 6 257

Україна підробляє мед і досить ефективно. Про це розповів голова Громадської ради при Держпродспоживслужбі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Віталій Башинський під час круглого столу: “СТОП Фальсифікат.МЕД”, повідомляє кореспондент SEEDS.

“Не дуже велику увагу приділяв меду, задумався про це тільки після того, як потрапив від FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) на засідання Інтерполу стосовно підробок меду в світі.

Був здивований, тому, що завжди вважав, що український мед – це справжній мед. Я спілкувався з людьми, які купують наш мед, вони завжди вважали, що в Україні меду стільки, що підробляти його немає сенсу.  

Але завдяки міжнародним інспекторам Інтерполу я зрозумів, що Україна підробляє мед. І досить ефективно. І на сьогоднішній день українська підробка меду є вищим пілотажем в світі підробників меду”, – наголосив Віталій Башинський.

“Немає на сьогоднішній день інструменту у Держпродспоживслужби для роботи з “виробництвами”, які розміщені в гаражах. Дуже часто вони підробляють свою продукцію під марки іменитих виробників.

Ми запрошуємо кожного виробника офіційно взяти участь і цій акції, взяти участь у пошуку всіх тих, хто фальсифікує мед”, – наголосив Віталій Башинський під час оголошення старту кампанії “СТОП фальсифікат. МЕД”.  


В Україні стартувала кампанія “СТОП фальсифікат. МЕД”, яка реалізовуватиметься в рамках масштабного медіапроєкту “СТОП Фальсифікат” за участю журналістської команди телеканалу 1+1 “ТСН Тиждень”, ГО “Громадський контроль захисту прав споживачів”, та за підтримки Уряду, Держпродспоживслужби та профільних асоціацій в галузі бджільництва.

Як повідомили ініціатори кампанії, фактично вона розпочнеться 10 лютого 2020 року. В цей день чотири групи експертів та журналістів відправиться у чотири регіони України, де будуть відібрані зразки меду в торговельних мережах.

Зразки відібраної продукції доставляються до двох незалежних акредитованих випробувальних лабораторій для проведення досліджень. Кожен зразок продукції буде знеособлений та закодований комісією. Лабораторії визначають терміни проведення експертизи. Усі етапи та процеси будуть максимально відкритими завдяки онлайн трансляціям.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!