Українські ягідники зібралися під Житомиром на першу практичну конференцію

0 771

Днями на Житомирщині відбулась перша практична конференція ягідників України. Стартувала вона на території одного з найбільш інноваційних ягідних господарств ТОВ «Нікдарія» (ТМ iBerry), пише SEEDS.

Інформаційним спонсором конференції виступила агромедіа-агенція Sapienza та проєкт East-Fruit. Про найдрібніші нюанси вирощування лохини розповів директор з розвитку і стратегії ТОВ «Нікдарія» Євген Харлан.

За його словами на полях «Нікдарії» ростуть саджанці багатьох сортів і одразу кількох розсадників, як закордонних, так і вітчизняних.



«За ціною вони всі різні. На той момент, коли ми їх купували, найнижчі ціни були в українських виробників.

Що стосується якості. Поки рано говорити з точки зору того, як вони однаково ростуть і плодоносять, тому, тому що ми з самого початку брали саджанці різного віку.

Наприклад, в 2018 році ми викуповували в нашої української компанії «ФруТек» зі складу все, що там лежало. Забирали навіть однорічні, іноді і зовсім чахлі, але вижили всі», – розповів Євген Харлан.

«У нас тут 7 різних сортів лохини. Ранні, середні та пізні сорти поділені приблизно повіну – по 30%. Ранній – це Дюк, середніх сортів багато різних, а основний пізній сорт – це Еліот», – розповідає Євген Харлан. За його словами, найкращими, але набагато дорожчими за вітчизняні саджанці, були кущі лохини від IncFall Creek Farm & Nursery, Inc.



Крім правильних сортів дуже важливий на плантаціях лохини правильний полив, зазначив Євген Харлан.

«Ми поливаємо стільки води, щоб дійти до кінця кореневої системи. В той момент, року ми розуміємо, що вода йде далі, ми зупиняємося. У минулому році було аномально високе споживання води, приблизно в 6 місяці. Це було пов’язане з тим, що йшли дощі, а потім різко почалася спека.

Кущі були ще невеликого розміру і пішло засихання саджанців. Попередній агроном не придумав нічого іншого, як почати поливати в безперервному процесі, щоб врятувати цю плантацію. Разом з водою йшли і добрива, що б хоч щось залишалося.

Відповідно у нас виявилася як аномальна подача добрив, так і води в минулому році. У цьому сезоні таких аномалій немає – все врівноважено», – зазначив Євген Харлан.



Чимало у цьому допомогло впровадження нових технологій, статистика та подвійний контроль.

«Якщо в минулому році особисто я, як людина на полі, почав розуміти, що відбувається тільки після того, як з’явилася статистика. То в цьому році, крім того, що особисто я дивлюся цю статистику, дивилися і люди з боку, які в режимі онлайн спостерігали за тим, що відбувається. За необхідності ці люди могли набрати або мене, або агронома, і задавати питання.

Для людей, які створюють поля – це фактично подвійний контроль, в тому числі і своїх агрономів», – розповів Євген Харлан.



Крім цього у господарстві «Нікдарія» запроваджено чимало інших інновацій – автоматична система обліку робочого часу, автоматизовано роботу агрономічного підрозділу. В господарстві активно використовують GPS-трекери на сільгосптехніці та активно застосовують  безпілотники.

Не так давно на «Нікдарії» встановили ​​повністю автоматизовану лінію Blueberry vision від світового лідера Unitec,  а також потужності з інтенсивного охолодження та зберігання ягід загальною площею 1000 м2.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!