Українські виробники випускають унікальні рідкі добрива, аналогів яким немає на ринку

0 951

Ситуація з ринком добрив на сьогоднішній день змінилася кардинально. У цьому сезоні відчувається дефіцит гранульованих і рідких добрив через зростаючий попит і споживання. Про це в інтерв’ю SEEDS розповіла Єлизавета Ладанова, продакт-менеджер компанії «УТК ХімАльянс».


– Минулий рік характеризувався для ринку мінеральних добрив України, перш за все, більш низькими в порівнянні з попереднім сезоном цінами, через те, що на складах виробників залишалися великі перехідні запаси продукції ще з 2019 року. Це вплинуло і на ціни – виробники не мали можливості підвищити їх на піку сезону. Як це вплинуло на виробничу діяльність Вашої компанії і яка ситуація на ринку на сьогоднішній день?

– Ми вийшли з сезону 2020 року без перехідних залишків, тому, що в Україні не практикується залишати запаси РКД (рідке комплексне добриво) на складах у зв’язку зі специфікою цього продукту.

Що ж стосується безпосередньо виробництва РКД, то ми маємо унікальний продукт, аналогів якому немає на ринку України. Аграрії готові платити за якісний продукт.

На сьогоднішній день на ринку існує дефіцит рідких добрив, але на компанії “УТК ХімАльянс” ця ситуація не позначилася, тому, що сировиною для виробництва РКД за технологією хімічного синтезу є кислота та аміак. Поставка фосфорної кислоти здійснюється з Європи, що значно скорочує час на логістику, дозволяючи працювати в безперервному режимі.



– Наскільки завантажені виробничі потужності Вашої компанії на сьогоднішній день – в період весняної посівної кампанії-2021? Чи відчуваєте Ви тиск імпортних виробників на українському ринку?

– При проектуванні заводу закладався значний запас потужності, який дозволяє регулювати вироблення в залежності від поточної потреби.

Сьогодні планова потужність заводу становить 70 тис. тонн на рік. Наша компанія повністю готова забезпечити аграрія якісним продуктом, незалежно від попиту у високий чи низький сезон споживання.

Тиску з боку імпортних виробників ми не відчуваємо, тому що вони практично не представлені на території України.

– В останні роки ринок добрив України характеризується підвищеним попитом на КАС (карбамідно-аміачна суміш) і РКД, виробником яких є і Ваша компанія. Чи відчуваєте Ви цей тренд, і наскільки може вирости споживання таких видів добрив?

– Безумовно, наша компанія відчуває даний тренд і докладає всіх зусиль щодо популяризації даних видів добрив.  За нашими прогнозами, протягом наступних трьох років споживання КАС складе 1-1,2 млн тонн, РКД – 200 тис. тонн на рік.



– Ваша компанія – єдиний в Україні виробник рідких добрив за технологією хімічного синтезу. Розкажіть, що передувало впровадженню цієї технології?

– Потреба аграріїв у якісному, швидкодоступному для рослин мінеральному добриві, а також глобальні зміни клімату, за яких традиційні технології живлення рослин не приносять очікуваних результатів врожайності, привели нас до вирішення запустити власне виробництво якісних РКД.

В основу нашого продукту РКД була взята загальноприйнята світова практика виробництва за технологією хімічного кислотного синтезу з використанням фосфорної та поліфосфорної кислот. Управління виробництвом здійснюється виключно в автоматизованому режимі, що дозволяє мінімізувати людський фактор.

– Які основні переваги рідких комплексних добрив BlauPhos, які виробляє завод «УТК ХімАльянс»?

– По-перше, РКД не вимагають розчинення, тим самим не посилюють дефіцит вологи в грунті.

Рідкі добрива рівномірно розподіляються по всій поверхні внесення і завдяки однорідності діючої речовини в кожній краплі, BlauPhos може використовуватися у точному землеробстві.

По-друге, роботи з РКД можуть бути повністю механізовані, а також забезпечують економію при перевалці та спрощують технологічні процеси при внесенні.



Варто зазначити, що РКД BlauPhos містять оптимальний баланс орто- та поліфосфатів, які забезпечують рослині швидкий старт, пролонговану дію і високий коефіцієнт засвоєння діючої речовини до 90% в порівнянні з доступністю гранульованих добрив до 50%.

До того ж, РКД мають високий потенціал міграції фосфатів в грунтах. Ортофосфати (АР) близько 1 см, поліфосфати (АРР) до 7-15 см. Перевагою рідких добрив також є можливість використовувати продукт на будь-якому етапі онтогенезу рослини.


Якщо вас зацікавили добрива від

заводу-виробника «УТК ХімАльянс»

уточнюйте ціни за номерами телефонів:

+38 095 560 08 74/+ 38 050 719 98 08/+ 38 050 719 00 48

Ваших листів чекають за адресою:

info@utk.in.ua  

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!