Українські виробники овочів вдосконалюють технології заморозки

0 871

Світовий ринок заморожених овочів останнім часом розвивається доволі динамічно. Обсяг споживання овочевої “заморозки” в світі наразі складає близько 11,3 млн т, а середньорічні темпи приросту ринку – близько 2%.

Прагнучи отримати якісний продукт, який буде затребуваний на ринку, виробники вдосконалюють технології заморозки овочів. Однак, тут варто враховувати низку нюансів, що відрізняють заморозку овочів від інших видів зберігання плодоовочевої продукції, відзначає директор компанії «Інсолар-Холод» Анатолій Богдан.

Як зазначає директор компанії «Інсолар-Холод», заморожуванню можуть піддаватися майже всі види овочів. Овочі зазвичай заморожують в натуральному вигляді.



Однак перед початком процесу заморозки овочі попередньо миють, очищають від шкірки, насіння і інших неїстівних і малоїстівних частин. Деякі великі овочі, наприклад, капусту, буряк, моркву попередньо розрізають на частки – для прискорення заморожування і зручності подальшого вживання в їжу.

Іноді, попередньо підготовлені овочі піддають бланшуванню – для руйнування ферментів, які в подальшому можуть сприяти окислювальним процесам, потемнінню готового продукту і появі сторонніх присмаків.

Потім розфасовують в невеликі (на 250-1000 грам) коробки з тонкого парафінованого картону з вкладишем з пергаменту, целофану, поліетилену або іншого, непроникного для вологи матеріалу і заморожують разом з упаковкою. Також часто застосовують швидке заморожування розсипом з подальшою розфасовкою в замороженому вигляді.

Водночас заморожені овочі вимагають суворого дотримання температурного режиму зберігання.



Невідповідна температура в холодильниках дозволяє продукту відтавати, потім знову замерзати, вбиваючи при цьому значну частину вітамінів і знижуючи цінні характеристики продукту. Крім того, в неправильно збережених і розморожуваних неодноразово овочах можуть оселитися хвороботворні бактерії.

Найбільш прийнятним варіантом заморозки овочів є, так звана, шокова заморозка в швидкоморозильних тунелях. При її використанні скорочуються втрати продукту і в 4-7 разів скорочується тривалість процесу заморожування.

«Крім того, швидкозаморожені продукти при тривалому зберіганні зберігають свої якості краще свіжих. Таким чином, технологія шокової заморозки забезпечує збереження всіх якостей свіжого продукту і робить це краще, ніж при інших способах заготівлі і зберігання», – підкреслює Анатолій Богдан.

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!