Українські вчені навчилися контролювати поширення небезпечного бур`яну ваточника сирійського
Поки не існує препаратів для знищення на посівах сільгоспкультур такого небезпечного бур`яну, як ваточник сирійський, але контроль його поширення цілком можливий. У цьому переконаний Микола Косолап, доцент кафедри землеробства та гербології НУБіП.
Один з найбільш складних для боротьби бур’янів – ваточник сирійський – залишається складним випробуванням для аграріїв України. Подекуди ваточник знижує врожайність культур навіть на третину. Вивести його з полів дуже непросто навіть протягом 2-3 років. Однак можна суттєво обмежити вплив цього бур’яну.
“Сьогодні не має надійної системи знищення ваточника. Єдине – можемо серйозно пригнічувати його розвиток на посівах кукурудзи. А от на сої треба просто випалювати цей бур’ян, зокрема “бомбовою” сумішшю препаратів.
Рекомендована суміш для цього – 3-4 препарати з різними механізмами дії. У першу чергу, обираємо загальновинищувальний гербіцид. Також мусять бути препарати рістрегулюючої групи, і препарати, що діють на фермент АЛЦ”, – розповідає експерт.
Водночас, уточнює Микола Косолап, варто чітко розуміти, що таке застосування суміші препаратів на посівах сої є небезпечним не тільки для ваточника сирійського, але й для культурних рослин.
Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?
Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:
“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”
від Sapienza.media
28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).
SEEDS.org.ua за інформацією Агробізнес Сьогодні
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!